Najnowsze Aktualności

DZIEŃ KOMBATANTA 2022

DZIEŃ KOMBATANTA 2022

2 września 2022 na rynku w Oławie uczczono Dzień Kombatanta.
Uroczystość rozpoczęła się złożeniem kwiatów pod Pomnikiem Losów Ojczyzny i przemarszem do Sanktuarium pw. NMP Matki Pocieszenia o godzinie 9;30, następnie rozpoczęła się msza święta w intencji wszystkich poległych. O godzinie 11.00 poprowadzone zostało przejście do Rynku zakończone Hymnem Państwowym i wciągnięciem flagi na maszt, a także powitaniem przez wiceprezesa Ogólnopolskiego Klubu Kombatantów1. Drezdeńskiego Korpusu Pancernego WP pułkownika Eugeniusza Praczuka wszystkich zaproszonych. W kolejnych etapach uroczystości miały miejsce okolicznościowe wystąpienia, jak i wręczenia odznaczeń i wyróżnień. Apel poległych i salwa honorowa odbyły się o godzinie 12:00. Następnie została zaprezentowana Pieśń Wojska Polskiego i defilada wojskowa jak i popis Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych i Orkiestry Szkockiej. W czasie uroczystości wokół Ratusza przebiegał pokaz sprzętu wojskowego.