Najnowsze Aktualności

OSIĄGNIĘCIA KLUBU LKS POLWICA WIERZBNO

OSIĄGNIĘCIA KLUBU LKS POLWICA WIERZBNO

W dniu 10 września we Wrocławiu odbyła się, druga runda Ligi Dolnośląskiej w podnoszeniu ciężarów.
 
Na podium stanęła: I drużyna LKS Polwica Wierzbno,a za nią Talent Wrocław i Miollnir Wrocław.
Druga drużyna naszego klubu ustytuowała się na 5 miejscu.
 
Najwięcej punktów dla zespołu pierwszego wywalczyła- Katarzyna Kraska.
 
Po dwóch rundach I drużyna z Wierzbna, umocniła się na pierwszym miejscu z ilością 3204 pkt,
2- Miollnir Wrocław 2836 pkt
3- Talent Wrocław   2764 pkt
.
5- Wierzbno II, z ilością punktów: 2470 pkt.
 
W listopadzie na sali sportowej w Wierzbnie, odbędzię się ostatnia finałowa runda Ligi Dolnoślaśkiej w podnoszeniu ciężarów.
 
Tydzień po zakończeniu kolejnej rundy Ligi Dolnośląskiej, w Sturovie na Słowacji w turnieju międzynarodowym- wystartowała czteroosobowa drużyna Dolnośląska. W składzie drużyny znajdowało się dwóch zawodników LKS Polwica Wierzbno i dwóch zawodników WKS Śląsk Wrocław.
 
Ekipa dolnośląska wywalczyła II miejsce na podium.
Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został: Szymon Góralski z wynikiem 83 kg w rwaniu i 106 w podrzucie. 
Trzecie miejsce, także trafiło do członka naszego klubu:Tymoteusza Biadalskiego z wynikiem 90 kg w rwaniu i 112 w podrzucie (nowe rekordy życiowe)
 
W tym samym czasie drużyna kobieca, wystartowała w Drużynowym Pucharze Polski Kobiet w Mroczy, gdze zajęła 5 miejsce. W składzie drużyny były: Katarzyna Kraska, Amelia Łodzińska, Wiktoria Kasielska i Natalia Pawlik.
Niestety nie udało nam się powtórzyć zeszłorocznego osiągnięcia, którym było zajęcie 2 miesca, wynikało to z powodu terminu zawodów.
Szykowaliśmy szczyt formy na sierpniowe mistrzostwa Europy i po starcie musiała nastąpić chwila odpoczynku. Dziewczyny od początku września rozpoczęły, przygotowania do Mistrzostw Polski, a puchar za zajęcie 5 miejsca, został potraktowany przez sztab trenerski jako element treningowy i rozgrzewka przed kolejnymi osiągnięciami.
Dolny Śląsk reprezentowały 4 drużyny, w śród których to właśnie LKS Polwica Wierzbno zajęło najwyższe miejsce.
 
1. Tarpan Mrocza  991 pkt
2. Promień Opalenica 939 pkt
3. LKS Dobryszyce  914 pkt
5. LKS Polwica Wierzbno  869 pkt
6. Talent Wrocław 865 pkt
7. Tytan Oława  820 pkt
10. Talent Wrocław II  697 pkt
 
1 października w Galerii Handlowej w Świdnicy odbędą się, mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 15, gdzie mamy nadzieję na zdobycie kilku złotych medali. Ekipa intensywnie pracuje, by być w szczytowej formie podczas dalszej część sezonu.
 
Chcielibyśmy podziękować za wsparcie: Gminie Domaniów na czele z Wójtem Wojciechem Głogulskim oraz Panu Ryszardowi Gorczycy- założycielowi naszego klubu, a także Panu Leszkowi Waś- właścicielowi PTS WAŚ. Dziękujemy, także naszym kibicom, za wszelkie wsparcie i gratulacje na portalach społecznościowych, które są ogromną dawką energii i motywacji dla zawodników, by piąć się cały czas w górę.
 
 
 
Na zdjęciach Podium ze Słowacji i Drużyna kobieca na Pucharze Polski
 
Tekst i foto: Adam Kraska