Najnowsze Aktualności

Obchody Dnia Sybiraka

Obchody Dnia Sybiraka

17 września – w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę z 1939 r. – obchodzony jest Dzień Sybiraka, który upamiętnia wszystkich Polaków zesłanych na Syberię oraz inne tereny Rosji i Związku Sowieckiego. W tym roku uroczyste obchody odbyły się w dniu 20 września na cmentarzu przy ul. Zwierzynieckiej w Oławie. Uroczystość rozpoczęto złożeniem kwiatów przy grobie oławskich księży. Następnie uczestnicy przemaszerowali pod Pomnik Sybiraków., gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości. Podczas uroczystości nie zabrakło wręczania odznaczeń i wyróżnień. Z rąk Radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Tytusa Czartoryskiego oraz Wójta Gminy Domaniów Wojciecha Głogulskiego., Prezes Koła Terenowego Związku Sybiraków w Oławie Aleksander Maciejewicz otrzymał odznakę Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego.
Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski decyzją Prezesa Zarządu Głównego Związku Sybiraków został uhonorowany złotą odznaką za zasługi dla Związku Sybiraków.