Najnowsze Aktualności

DELEGACJA GMINY DOMANIÓW W EUROPARLAMENCIE

DELEGACJA GMINY DOMANIÓW W EUROPARLAMENCIE

W dniu dzisiejszym 10 listopada 2022 r. w Parlamencie Europejskim odbywa się konferencja przedstawicieli Rządu Polskiego dotycząca Działania Polski na Rzecz Obywateli Ukrainy Uciekających przed Wojną. Na zaproszenie Europosła Ryszarda Czarneckiego udział w konferencji bierze Wójt gminy Domaniów Wojciech Głogulski. W trakcie spotkania Paweł Szefernakier Sekretarz Stanu w MSWiA wraz z zaproszonymi gośćmi przedstawili informacje na temat dotychczas podjętych przez Polskę działań oraz o konieczności podejmowania dalszych form pomocy dla osób  uciekających przed wojną. Samorząd Gminy Domaniów wraz z mieszkańcami organizuje transporty pomocy humanitarnej dla obywateli Ukrainy. Kolejny taki transport pomocy z naszej gminy wyjedzie już w najbliższą sobotę 12 listopada.