Najnowsze Aktualności

Relacja księdza Władysława Łukasiewicza z otrzymanej pomocy dla Ukrainy

Relacja księdza Władysława Łukasiewicza z otrzymanej pomocy dla Ukrainy

Relacja księdza Władysława Łukasiewicza z otrzymanej pomocy dla Ukrainy

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus, z całego serca pragnę podziękować za otrzymaną pomoc dla uchodźców  i mieszkańców Chersonia. Udając się tam nie było to tak jak kiedyś na wycieczkę czy odpoczynek, jest tragicznie, po drodze pozostawiona rozbita technika, stacje paliwowe zbombardowane lub zdewastowane, rozgrabione. Wjeżdżając do Chersonia kolejka 2÷3 km na wyjazd z miasta, ludzie wystraszeni i praktycznie nie widoczni, na ulicach szarość i strach. Przy kościele proboszcz codziennie uruchamia w godzinach od 11 do 15 agregat prądotwórczy, schodzą się ludzie aby ładować telefon i coś dostać. Przywieźliśmy paliwo, chleb, jedzenie, pierwsza osoba napotkana od razu zapytała czy coś przywieźliśmy i kiedy będziemy rozdawać,  po prostu serce się kraje z bólu. Po mieście nie można poruszać się swobodnie, jeszcze cały czas wybuchy i syreny, od dwóch tygodni nie ma wody. Mieszkańcy opowiadają, że chodzą do Dniepra, a z drugiej strony brzegu mogą strzelać do nabierających wodę. Mieszkańcy relacjonują, że nie mogą swobodnie spacerować i powinni jak najszybciej opuszać miasto, my już do tego przywykliśmy, robimy z cegły kuchenki przy blokach i gotujemy. Taką krótką relację piszę w nocy, w dzień nie ma prądu. Jeszcze raz dziękuję w imieniu własnym, a także mieszkańców i uchodźców za Wasze otwarte serce i troskę o Nas niech Dobry Bóg Wam stokroć wynagrodzi i obdarzy łaską pokoju.

Z Szacunkiem ks. Władysław Łukasiewicz.  

Ks. Władysław Łukasiewicz gościł w parafii Domaniów. Mogliśmy uczestniczyć w głoszonych przez niego rekolekcjach oraz dzięki niemu kilkakrotnie słuchaliśmy chóru z Ukrainy z parafii, w której posługiwał. 

Prośba do ludzi dobrej woli o dalsze wsparcie dla mieszkańców Ukrainy. W grudniu br. Gmina Domaniów wraz z Parafią NNMP w Domaniowie po raz kolejny będzie organizowała transport z darami dla potrzebujących za wschodnią granicą. Chętni mogą przynosić dary zgodnie z apelem ks. Proboszcza do Kościoła parafialnego w Domaniowie oraz filialnych w Brzezimierzu i Piskorzowie, a także do CKiC w Domaniowie w godzinach urzędowania 8.00 -18.00.