Najnowsze Aktualności

Drużynowy Puchar Polski Masters

Drużynowy Puchar Polski Masters

11 grudzień po raz pierwszy w Wierzbnie startuje I Drużynowy Puchar Polski Masters.
Po wrażeniach z poprzedniego dnia zawodów gdzie zwyciężała " młodzież" z naszego klubu i najstarszym się zamarzyło podium.
 
Tutaj Wierzbno nie było faworytem.
Faworytem została mocna ekipa Konstantynowa Łódzkiego, którą przywiózł sam Prezes Polskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów Masters- Tomasz Wyderka.
 
LKS Polwica Wierzbno ma wprawdzie dwóch Mistrzów Europy Masters z tego roku: Radka Małeckiego i Adama Kraskę oraz niezawodnego Sebastiana Konona, który czyni duże postępy wynikowe w ostatnich tygodniach. Niestety cykl treningowy zakłóciła praca przy przygotowaniu całych zawodów :-)
 
Po ważeniu zawodników i zgłoszeniu pierwszych podejść, okazało się że podium jest w zasięgu  4 drużyn i między nimi stoczy się walka o zwycięstwo.
 
Ekipa której 25 lat temu trenowana była przez Zbigniewa Podgruszeckiego w Wierzbnie, niespodziewanie wygrała I Drużynowy Puchar Polski Masters.
 
Każdy dał z siebie wszystko,za kolegów, za drużynę i się udało. Zawodnicy pod wodzą trenerki, Katarzyny Kraski zdobyli razem 1045,2 pkt i wygrali z Włókniarzem Konstantynów zaledwie 0,8 pkt.
Podium uzupełnili Jurajskie Orły z ilością 1035 pkt.
Czwarte miejsce przypadło mocnej drużynie CrossBox Arden z ilością 1016 pkt.
5.Transbet Andaluzja Piekary Śląskie
6.KS Mjollnir Weightlifting Wrocław II
7. KS Szymanów
8. KS Mjolnir Weighlifting Wrocław I
9. ANA Power
10. KS Mjollnir Weightlifting Wrocław III
 
Najlepsza druzyna z trenerką Kasią, wszyscy uczestnicy Pucharu
 
 
Foto i Tekst Adam Kraska