Najnowsze Aktualności

 Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska

Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska

Szanowni Państwo,

10 stycznia 2017 roku w Sali Widowiskowej OWE ODRA w Centrum Sztuki w Oławie o godz. 17:30 organizujemy Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska i ich rodzin.                                                                                                                                           

Obecnie Hospicjum opiekuje się prawie 60 małymi pacjentami z terenu województwa dolnośląskiego i jest największą jednostką tego typu w województwie. Hospicjum zapewnia opiekę holistyczną nieuleczalnie - terminalnie chorym dzieciom oraz dzieciom jeszcze nienarodzonym. Zespół to ponad 30 osób, m.in. personel medyczny, psychologowie, osoby duchowne, które mają wieloletnie doświadczenie w opiece nad pacjentami hospicjum, jak również ich rodzicami i rodzeń- stwem. Środki finansowe, którymi dysponuje Hospicjum, są bardzo skromne. Pozyskuje je od Darczyńców oraz z Narodowego Funduszu Zdrowia, z którym mają kontrakt na finansowanie opieki obejmującej tylko 25 pacjentów. Z uwagi na krótki czas działalności Hospicjum -  jest  młodym Stowarzyszeniem i w świetle obowiązujących przepisów dotyczących Organizacji Pożytku Publicznego - nie ma  jeszcze możliwości starania się o wpływy z tytułu 1 % podatku.

          W takiej sytuacji każda forma pomocy jest niezwykle ważna dla utrzymania działalności Hospicjum. Przy wspólnej zabawie wraz z Orkiestrą Dętą przy OSP w Domaniowie, Scholą Dziecięcą ,,Apostolskie Nutki”,  dziećmi  ze Szkoły Muzycznej w Witowicach oraz podopiecznymi Fundacji FONIS i Duszpasterstwa Niesłyszących i Niewidomych  będziemy mogli także wspomóc Hospicjum poprzez dary finansowe i zakup cegiełek .

          Zwracam się do Państwa z zaproszeniem do wspólnego działania, aby dzięki Państwa dobroci i życzliwości na twarzach małych pacjentów z Hospicjum zagościł uśmiech.

Z wyrazami szacunku

Wójt Gminy Domaniów

/-/ Wojciech Głogulski