Najnowsze Aktualności

Pół wieku razem

Pół wieku razem

                W  dniu  16 września  2017 r.  w  Urzędzie  Stanu  Cywilnego w Domaniowie odbyła  się uroczystość wręczenia  medali  za  „Długoletnie  Pożycie  Małżeńskie”  dla Państwa  AGATY I WŁODZIMIERZA LOREK  zamieszkałych  w  Piskorzówku. Medale  za  „ Długoletnie  Pożycie  Małżeńskie” zostały nadane  przez  Prezydenta  Rzeczypospolitej  Polskiej.

Wręczenia  medali  dokonał  Wójt  Gminy Domaniów  - Wojciech Głogulski wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego - Urszulą Kucharzak .

Medale te są podziękowaniem za  wszystkie  lata  małżeństwa i wspólnego  pożycia małżeńskiego.  Jubilaci  50  lat  temu  wypowiedzieli  słowa  przysięgi  „I ślubuję  Ci  miłość, wierność i uczciwość  małżeńską  oraz, że  Cię  nie  opuszczę  aż  do  śmierci”.                                               

Państwo Agata i  Włodzimierz Lorek  ponad  pół wieku  trwają  przy  złożonej  przysiędze  małżeńskiej .  W chwilach  ciężkich  i trudnych  swego  pożycia  małżeńskiego   wspomagali się i wspierali na  dobre  i złe  i nie zawiedli  się na  sobie.

Z  tego związku małżeńskiego  urodziło się czworo dzieci (3 synów i  córka ). Jubilaci są dziadkami 7 wnucząt.                                                                                                                                          

Wójt   Gminy  Pan  Wojciech Głogulski   z  Panią  Urszulą   Kucharzak  wręczył  Jubilatom  kwiaty i księgi z dyplomami  potwierdzającymi  ZŁOTE  GODY  wraz  z życzeniami  zdrowia, szczęścia, pomyślności, miłości  rodzinnej  na   jeszcze  wiele, wiele, wspólnych  lat.                                                                                                      

Na  uroczystości  Jubileuszu  nie brakło lampki  szampana  i życzeń.