Najnowsze Aktualności

To zdjęcie przedstawia ikonę YouTube na żółtym tle z nieostrymi elementami, co sugeruje, że może być to kreatywna wizualizacja lub abstrakcyjne zajawki wideo.

WYSTAWA MATKI NIEPODLEGŁOSCI POLSKI

Zwiastun najbliższego wydarzenia w dniu 9 października 2022r. w Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów. Zapraszamy do obejrzenia ! Przed nami uroczyste otwarcie Wystawy "Matki Niepodległości Polski " w dniu 9 października 2022 r. Stowarzyszenie Liga Kobiet Polskich Zarząd Główny przy współpracy z Archiwum Akt Nowych realizuje WYSTAWĘ „MATKI NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI” Zaprezentujemy szerokiej publiczności nieznane bliżej, wybrane postaci wielkich, bohaterskich polskich kobiet, które wniosły bezcenny wkład w odzyskanie niepodległości przez Polskę. Liga Kobiet Pogotowia Wojennego powstała w 1913 r. w Warszawie, z inicjatywy Izabeli Moszczeńskiej-Rzepeckiej, która posiadając najrozleglejsze kontakty polityczne, w tym z samym Józefem Piłsudskim, została jej pierwszym Prezesem. Pokażemy postaci Przewodniczących Ligi Kobiet.