Najnowsze Aktualności

Inauguracja sezonu 2024

Inauguracja sezonu 2024

02.03.2024 ruszył kolejny sezon ciężarowy. Pierwsze rozegrane zawody w tym roku to Wielobój Atletyczny, który odbył się w Polkowicach. W zawodach uczestniczyło 55 najmłodszych sztangistów z naszego województwa.

02.03.2024 ruszył kolejny sezon ciężarowy. Pierwsze rozegrane zawody w tym roku to Wielobój Atletyczny, który odbył się w Polkowicach.
W zawodach uczestniczyło 55 najmłodszych sztangistów z naszego województwa.
Wielobój składał się z:
- przysiadu ze sztangą
- rzutu piłką lekarską 
- podciągania na drążku.
 
Najlepszą zawodniczką podczas turnieju okazała się Maja Kraska, wygrywając w kategorii do lat 12. Maja ustanowiła nowy rekord życiowy w przysiadzie ze sztangą z wynikiem 72 kg.
Dziesiąta była nasza najmłodsza zawodniczka podczas turnieju Klara Suseł.
 
W kategorii do lat 15 wygrała Julia Wójcik,  przed koleżanką klubową Alicją Szarugą, która po raz pierwszy w życiu w przysiadzie uzyskała 100 kg.
 
W kategorii do lat 12 bratobójczy pojedynek stoczyli Wiktor Kasielski oraz Marcel Kucharski. Pojedynek zwyciężył Wiktor z nowym rekordem w przysiadach 54 kg.
Dalsze miejsca w tej kategorii zajęli pozostali nasi zawodnicy: Kornel Miroś, Hubert Trościaniec, Wojtek Szczeciński, Borys Picon, Tymon Domański i najmłodszy z naszej ekipy Karol Łokas. 
 
W kategorii do lat 15 po bardzo dobrym starcie drugie miejsce zajął Wojciech Motała. Wojtek, w wieku 13 lat został pokonany jedynie przez 2 lata starszego zawodnika z Talentu Wrocław.
Wojtek poprawił rekord życiowy przysiadając z wagą 83 kg.
Brat Wojtka- Marek Motała zajął 13 miejsce.
Dalsze miejsca zajęli: Krzysztof Kaczmarski, Kacper Domagalski i Wiktor Wierzbicki.
 
Drużynowo pierwsze miejsce zajęła ekipa z LKS Polwica- Wierzbno uzyskując 67 pkt przed gospodarzami z Polkowic 47 pkt i Talentem Wrocław 46 pkt.
 
 
 
 
 
 
Tekst & Photo Adam Kraska