Najnowsze Aktualności

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

25 marca 2024 r. w świetlicy wiejskiej w Domaniowie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu gminnym.

25 marca  2024 r. w świetlicy wiejskiej w Domaniowie odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy  Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” na szczeblu gminnym.

Uczestnikami zmagań byli uczniowie Szkół Podstawowych w Domaniowie            i Wierzbnie. Konkurs był rozegrany z podziałem na dwie grupy wiekowe tj: uczniów szkół podstawowych klasy I-IV i  klasy V – VIII.

Wiedzę uczniów oceniała komisja pod przewodnictwem przedstawiciela PSP w Oławie st. kpt. Piotra Książkiewicza. Pozostali członkowie to Jarosław Domański Komendant Gminny OSP w Domaniowie, Dariusz Mikoda Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP w Domaniowie, druh Ryszard Haniszewski z OSP w  Domaniowie oraz  pracownik Urzędu Gminy w Domaniowie Renata Krzyk.

W grupie klas I-IV zwyciężyła Maria Król reprezentująca SP w Wierzbnie, II miejsce zajął Wiktor Garbaty również z Wierzbna a III miejsce Sebastian Pawliszyn z SP w Domaniowie.

Natomiast w grupie klas V-VIII najlepsza okazała się uczennica SP w Domaniowie, Martyna Dumańska  która zajęła I miejsce, II miejsce wywalczył Michał Król reprezentujący SP w Wierzbnie, natomiast III miejsce Alicja Mikoda z SP w Domaniowie. Wszyscy w/w uczniowie zakwalifikowali się  do finału powiatowego.

Nagrody i dyplomy wręczył Kapitan Piotr Książkiewicz wraz z Wójtem Gminy Domaniów Wojciechem Głogulskim.