Najnowsze Aktualności

25 maja o godzinie 1:00 czasu polskiego na pomoście w Limie ( Peru ), zadebiutował w Mistrzostwach Świata do lat 17 Florian Dąbek

25 maja o godzinie 1:00 czasu polskiego na pomoście w Limie ( Peru ), zadebiutował w Mistrzostwach Świata do lat 17 Florian Dąbek

25 maja o godzinie 1:00 czasu polskiego na pomoście w Limie ( Peru ), zadebiutował w Mistrzostwach Świata do lat 17 Florian Dąbek. Florian ma 16 lat i dopiero w tym roku zaczął startować w tej starszej grupie.

Florek wystartował rewelacyjnie zaliczając wszystkie podejścia. Poprawił równocześnie swoje rekordy życiowe,

W rwaniu uzyskał 130 kg, a w podrzucie aż 159 kg.

Nasz zawodnik zajął w mocnej stawce szóste miejsce, i jest to najwyższe zajęte miejsce na Mistrzostwach Świata w historii klubu LKS Polwica Wierzbno. Do tej pory siódme miejsca zajmowali Mateusz Szatkowski i Mieczysław Dereń.

 

Dziękuje Gminie Domaniów i naszym sponsorom Ryszardowi Gorczycy - właścicielowi gospodarstwa rolnego oraz Leszkowi Waś - właścicielowi firmy WAŚ produkującej lampy samochodowe za okazane wsparcie, dzięki któremu nasi zawodnicy mogą w komfortowych warunkach podnosić swoje umiejętności i godnie reprezentować nas na całym Świecie.

 

Na zdjęciu Florian Dąbek po starcie i podczas podejścia na 159 kg w podrzucie.

 

 

 

 

Tekst & Photo Adam Kraska