Najnowsze Aktualności

Eco Harpoon Polska Liga Podnoszenia Ciężarów.

Kilka godzin po starcie Floriana Dąbka w Mistrzostwach Świata, drużyna z Wierzbna wystartowała w Eco Harpoon Polska Liga Podnoszenia Ciężarów.

W Wierzbnie spotkały się drużyny z Oławy, Wrocławia, Polkowic i Radomska.

Trzecia runda zaczęła się dość pechowo, ale udało utrzymać się wcześniej wypracowaną przewagę nad pozostałymi drużynami.

Start Floriana na Mistrzostwach Świata wykluczył go ze składu ligowego, a był on jednym z czołowych zawodników.

W trakcie rozgrzewki kontuzji uległa Wiktoria Kasielska - kolejna czołowa zawodniczka.

Wiktoria mimo urazu zaliczyła po jednym podejściu w rwaniu i podrzucie na ciężarze 50%, aby zdobyć jakiekolwiek punkty dla drużyny, następnie decyzją trenera została wycofana z reszty podejść.

Zawodnicy którzy pozostali na " polu walki" mocno się wzięli za dźwiganie aby po części odrobić straty. Udało się!

Zajęliśmy czwarte miejsce i awansowaliśmy do wrześniowego finału ligi. Tam zmierzymy się z Polkowicami w meczu o brązowy medal. Już jest to najwyższe miejsce w historii klubu w startach ligowych ( do tej pory piąte było najwyższym osiągnięciem)

Dla pozostałych drużyn liga się zakończyła.

Nasi sąsiedzi z Oławy zajęli dziewiąte miejsce. Z najwyższej I ligi spadają Lechia Sędziszów Małopolski i KS Raszyn.

Awansują z II ligi Husaria Lubraniec i HKS Szopienice.

Najlepiej punktującą zawodniczką z Wierzbna w III rundzie była Katarzyna Kraska 370 pkt

Bardzo dobrze spisali się: Gabriela Szymańska 352 pkt, Tymoteusz Biadalski 345 pkt, Szymon Góralski 341 pkt, Radosław Małecki 324 pkt. Wiktoria uzyskała 206 pkt.

Na zdjęciu najlepiej punktująca zawodniczka ligowa w Wierzbnie i zarazem trenerka LKS Polwicy.