Najnowsze Aktualności

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

W dniach 05-07.07. 2024 w Biłgoraju, odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( Mistrzostwa Polski do lat 17). Do finału zakwalifikowała się szóstka naszych sztangistów, którzy zdobyli aż cztery medale pod wodzą trenerki Katarzyny Kraski.

Złoto zdobył Tymoteusz BIADALSKI, w kategorii do 96 kg.  Tymek wyrwał 120 kg i podrzucił 146 kg co dało mu  zdecydowaną wygraną rywalizacje w tej kategorii. To już drugi tytuł Mistrza Polski- poprzedni zdobył w 2023 roku w kategori do lat 15. Teraz po raz pierwszy startował w starszej grupie wiekowej.

Srebro po zaciętej walce zdobył Florian DĄBEK, w kategorii do 89 kg. Florek wyrwał 128 kg i podrzucił 153 kg. Był jeszcze atak na złoto na ciężar 161 kg, ale nie została sztanga zablokowana nad głową i podejście zostało niezaliczone. Bardzo wysoki wynik w punktacji sinclaira, dał Florianowi trzecie miejsce na podium w klasyfikacji open. 

Srebro zdobyła również Wiktoria KASIELSKA, która uzyskała bardzo dobry rezultat w dwuboju 149 kg. Wiktoria startowała w kategorii 55 kg, a wynik w klasyfikacji open dał naszej zawodniczce wysokie szóste miejsce.

Gabriela SZYMAŃSKA startująca w kategorii 59 kg, zakończyła z wynikiem 70 kg w rwaniu i 83 kg w podrzucie zdobywając tytuł wice Mistrzowski i trzeci srebrny medal powędrował do Wierzbna.

Niestety nie udało się zdobyć medalu Amelii Łodzińskiej, która atakowała " srebro" ale niestety nie utrzymała sztangi nad głową, ostatecznie zajmując czwarte moiejsce.

Ósmy był Patryk SIATKOWSKI, startujący w kategorii 81 kg z uzyskanym wynikiem 200 kg w dwuboju. 

W tym samym czasie nasi najmłodsi zawodnicy z trenerem Damianem Susłem wygrali drużynowo Turniej Międzynarodowy w Czeskim Havirovie.

Nasza drużyna w składzie: Maja Kraska, Julia Wójcik , Wiktor  Kasielski i Marcel Kucharski

Wszyscy zaliczyli wszystkie podejścia i wszyscy poprawili rekordy życiowe. Na uwagę zasługuje wynik Mai 53 kg w podrzucie przy jej wadze 38 kg i wieku 11 lat oraz Julii 60 kg w podrzucie waga 45 kg wiek 13 lat.

 

Startowała z nimi również nasza druga drużyna złożona z zawodników ze stażem treningowym poniżej roku wsparta przez Mistrzynie Polski LZS Alicję Szarugę. 

Wojtek SZCZECIŃSKI, Hubert TROŚCIANIEC i Julia GŁOGOWSKA uzupełnili skład ekipy. Mimo bardzo udanego startu i rekordów życiowych Wierzbno 2 zajęło ósme miejsce. Najmłodsi pojechali tam po " naukę" i cieszy fakt że dobrze podźwigali. 

 

Na zdjęciacch: Ekipa Ogólnopolskiej Olimpiady z Trenerką Kasią, Nasze najmłodsze Drużyny w Czeczach, Mistrz Olimpiady Tymoteusz z Trenerką Katarzyną tuż po dekoracji

 

 

Tekst& Photo Adam Kraska