Organizujemy zbiórkę dla powodzian!

Drodzy Mieszkańcy Gminy Domaniów, w obliczu tragicznych wydarzeń, które dotknęły Kotlinę Kłodzką, zwracamy się do Was z prośbą o pomoc. Powodzie, które nawiedziły ten region, spowodowały ogromne straty, a wiele rodzin straciło swój dorobek życia. Z dnia na dzień ich życie zmieniło się w koszmar, a my jako społeczność mamy obowiązek wspierać tych, którzy znaleźli się w tak trudnej sytuacji. W tym trudnym czasie, kiedy opłakują utratę swoich domów, mienia i nadziei, musimy pokazać, że jesteśmy razem a nadzieja umiera ostatnia. Dlatego organizujemy zbiórkę dla powodzian, aby pomóc w odbudowie ich życia.

Zbiórka organizowana przez Urząd Gminy Domaniów, Radnych Gminy Domaniów, Centrum Czytelnictwa i Kultury w Domaniowie, oraz Gminny Ośrodek Pomocy w Domaniowie ma na celu zebranie niezbędnych rzeczy, które pomogą w sprzątaniu i odbudowie po powodzi.

Potrzebujemy następujących artykułów:

gumowce od rozmiaru 39 do 44, miotły, taczki, rękawiczki, chemia do sprzątania, ścierki, ściągaczki do wody, ręczniki, materace, kołdry, pościel, prześcieradła, poduszki, bielizna (nowa), mokre chusteczki, łóżka, krzesła, stoliki, kuchenki turystyczne, agregaty, latarki, lampy solarne, pralki, lodówki, słodycze, kredki, zabawki, mopy, artykuły szkolne.

Jak i gdzie można pomóc?

Zbiórka rozpoczyna się od dziś i trwa do wtorku. Prosimy o przynoszenie darów do Centrum Czytelnictwa i Kultury w Domaniowie w godzinach otwarcia, gdzie utworzony został specjalny punkt zbiórki. Istnieje ewentualny odbiór większej ilości darów po uprzednim kontakcie telefonicznym z Centrum Czytelnictwa i Kultury w Domaniowie (tel. 71 301 78 79) .

Jakie działania podejmiemy po zbiórce?

Po zebraniu darów, zorganizujemy transport do poszkodowanych w Kotlinie Kłodzkiej między innymi w  Lądku Zdroju, Stroniu Śląskim i Bystrzycy Kłodzkiej. W środę wyruszy specjalny transport na tereny zalane.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, zaangażowanie i chęć niesienia pomocy. Razem możemy więcej!