Obwieszczenie- Gmina Domaniów przystąpiła do sporządzenia Planu Ogólnego

Urząd Gminy Domaniów informuję, iż od 07 października 2024 r. do 08 listopada 2024 r. można składać wnioski do Planu Ogólnego Gminy Domaniów.

Plan ogólny określa podstawowe kierunki zagospodarowania przestrzennego gminy. Został wprowadzony do polskiego systemu planowania przestrzennego w ramach reformy planistycznej, która weszła w życie w 2023 roku. Głównym zadaniem planu ogólnego gminy jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju gminy i harmonijnego zagospodarowania jej przestrzeni. Plan ogólny stanowi akt prawa miejscowego, w związku z czym jego ustalenia będą wiążące zarówno przy sporządzaniu miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, zintegrowanego planu inwestycyjnego, jak i przy wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy i decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Wejście w życie planu ogólnego nie spowoduje utraty mocy obowiązujących planów miejscowych oraz warunków zabudowy. W planie ogólnym określone zostaną strefy planistyczne oraz gminne standardy urbanistyczne przy uwzględnieniu uwarunkowań rozwoju przestrzennego gminy.

Składanie wniosków:

W wyżej podanym terminie zainteresowani mogą zgłaszać wnioski do planu ogólnego poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Gminy Domaniów oraz na BIP Gminy Domaniów https://bip.gminadomaniow.pl/ ( zakładka Plan Ogólny) w formie:

• papierowej - osobiście w Urzędzie Gminy Domaniów;
  • listownie na adres Urzędu Gminy Domaniów, Domaniów 56, 55-216 Domaniów (liczy się data wpływu do tut. Urzędu);
  • elektronicznej - za pomocą poczty elektronicznej adres: sekretariat@gminadomaniow.pl  lub platformy ePUAP.

Więcej informacji:

Więcej informacji można uzyskać w Referacie Inwestycji i Rozwoju Gminy Domaniów (w godzinach pracy urzędu, nr tel. 71 301 73 60 wew. 80) oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Domaniów, w zakładce Plan Ogólny Gminy Domaniów.