Najnowsze Aktualności

Dolnośląski Wielobój Atletyczny

12 października w Wierzbnie odbyła się trzecia runda Dolnośląskiego Wieloboju Atletycznego.

12 października w Wierzbnie odbyła się trzecia runda Dolnośląskiego Wieloboju Atletycznego. Najmłodsi zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach: skok w dal z miejsca, bieg wahadłowy 4x10 m i w boju z podnoszenia ciężarów - rwanie. Wystartowało sześć klubów dolnośląskich.

Najliczniejsza ekipa LKS Polwica Wierzbno wygrała rywalizację klubową z ilością 96 pkt. Drugie miejsce zajął WKS Śląsk Wrocław - 42 pkt, natomiast trzecie UKS Talent Wrocław - 27 pkt.

Indywidualnie do lat 12 wygrała Maja Kraska z LKS Polwica Wierzbno, przed Liptak Aleksandrą i Sarnecką Gabrielą - obie z klubu UKS Talent Wrocław.

9 i 10 miejsce zajęły nasze zawodniczki - Maria Wierzbicka i najmłodsza zawodniczka Klara Suseł.

Do lat 15 zwyciężyła Wójcik Julia z Wierzbna, przed koleżanką klubową Alicją Szarugą. Brązowy medal powędrował do zawodniczki Tytana Oława - Dominiki Żygadło.

Wśród chłopców do lat 12 walkę o złoto stoczyli dwaj nasi najlepsi zawodnicy: Marcel Kucharski i Wiktor Kasielski. O 11 punktów lepszy okazał się Marcel. Brązowy medal otrzymał Daniel Abramowicz z Górnika Polkowice.

Świetny start zanotował Hubert Trościaniec. Nasz dziewięciolatek zajął 4 miejsce.

22. Wiktor Rudko - debiutant

Do lat 15 wygrał Piotr Chodor z WKS Śląsk Wrocław przed naszym Wojciechem Motałą. Trzeci był Mateusz Lewkiewicz z WKS Śląsk Wrocław.

7. Motała Marek

8. Krzysztof Kaczmarek

11. Karol Szawara - debiutant

12. Wiktor Wierzbicki

13. Jakub Szymański - debiutant

Tydzień wcześniej w  Siedlcach na Mistrzostwach Polski do lat 23 startowała Julia Pikulska. Niestety start nie był zbyt udany. Julia w rwaniu zaliczyła 60 kg, co dało brązowy medal za ten bój. W podrzucie poszło gorzej. Tylko jedno zaliczone podejście na 68 kg dało ostatecznie 5 miejsce.

Na zdjęciu zawodnicy LKS Polwica Wierzbno po Wieloboju. Na drugim Julia Pikulska podczas dekoracji za rwanie.