Najnowsze Aktualności

INFORMACJA DLA SENIORA - POMOC

INFORMACJA DLA SENIORA - POMOC

Szanowny Seniorze

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Domaniowie informuję, iż w związku ze zwiększonym ryzykiem epidemiologicznym związanym z COVID-19, oraz programem "Wspieraj seniora". Wychodząc naprzeciw ochronie osób samotnych w wieku 70+ pragniemy zaproponować Państwu pomoc przy robieniu zakupów, opłat za media, środków higieny osobistej i leków. Pomoc udzielana będzie osobom, które ze względu na wiek czy też ograniczoną sprawność są w grupie szczególnego ryzyka. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w tym zakresie prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikami socjalnymi GOPS Domaniów pod numerem 71 301-73-73 lu 513-708-216

Pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Domaniowie ustali usługę wsparcia np. listę zakupów czy leków a senior przekazuje pieniądze na pokrycie kosztów zakupów. Po dostarczeniu artykułów pracownik rozlicza się z seniorem z przekazanych pieniędzy.

Ponadto informujemy, iż uruchomiony został numer infolinii 22 505 11 11, pod którym można zgłaszać wszelkie potrzeby osób 70+, które postanowiły pozostawać w domu, a nie posiadają żadnego wsparcia rodziny.