Najnowsze Aktualności

Konkursu „Naucz się programowania z LEGO® Boost!”

Konkursu „Naucz się programowania z LEGO® Boost!”

Naucz się programowania z LEGO Boost!
PROGRAMOWANIE PRZEZ ZABAWĘ
 
Zgodnie z nową podstawą programową w klasach I-III wdrożone zostanie powszechne kształcenie informatyczne, którego elementem jest umiejętność programowania – jedna z podstawowych kompetencji XXI wieku. Co to właściwie znaczy, że dzieci będą uczyć się programowania i jak im w tym pomóc?
 
Bez wątpienia dzieci najszybciej uczą się przez zabawę, w miejscu, w którym mają przestrzeń do eksperymentowania i popełniania błędów. Największą frajdę i jednocześnie satysfakcję sprawiają zabawki, które najpierw trzeba zbudować, a następnie zaprogramować. Na przykład od 1 września dostępny jest nowy zestaw kreatywny LEGO BOOST, który nie tylko rozbudzi kreatywność dziecka i zachęci do poznania tajników programowania, ale także dzięki połączeniu uniwersalnych klocków LEGO® z zaawansowaną technologią da dużo radości i zabawy. Do zestawu została przygotowana darmowa aplikacja do pobrania na tablet, w której znajdują się szczegółowe instrukcje budowania i programowania każdego z 5 wielofunkcyjnych modeli.
 
 
Do końca października mamy dla Was i Waszych dzieci wyjątkowy konkurs "Naucz się programowania z LEGO® Boost!" z wyjątkowymi nagrodami! Nagroda główna to zestaw LEGO Boost, a do tego mamy 5 nagród pocieszenia - zestawów Kreatywne klocki LEGO®, duże pudełko!
 
Wystarczy, że Wasze dzieci opiszą, zbudują lub narysują, co chciałyby zbudować z klocków LEGO i zaprogramować. Wraz z uzasadnieniem pracę należy przesłać na adres: konkursy@forum-media.pl do 30 października. Nagrodzone zostaną najciekawsze prace!
 
 
Regulamin konkursu dostępny tutaj.
 
Zapraszamy!

Organizatorem konkursu (zwanego dalej “Konkursem”) jest FORUM MEDIA POLSKA Sp. z o.o., z siedzibą w Poznaniu, ul. Polska 13, 60-595 Poznań, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem: 0000037307, NIP: 781-15-51-223, wydawca czasopisma „Życie Szkoły” oraz „Mały Uczeń”, zwany dalej „Organizatorem”.