Najnowsze Aktualności

VII Festiwal 4 Żywiołów

VII Festiwal 4 Żywiołów

W niedzielę 14 maja braliśmy udział w VII Festiwalu 4 Żywiołów, który odbył się w Żórawinie. Podobnie jak pozostałe cztery gminy, zrzeszone w LGD Lider A4, pokazaliśmy to, co mamy najlepszego. Festiwal stwarza mieszkańcom gmin członkowskich okazję do zaprezentowania swoich pasji, talentów i produktów, które wytwarzają. Podczas występów scenicznych mogliśmy wysłuchać zespołów muzycznych i wokalnych, a na bazarku zakupić ekologiczną, tradycyjną żywność, soki, rękodzieło i wiele innych. Dodatkową atrakcją były pokazy przygotowane przez straż pożarną. Strażacy zainscenizowali wydobywanie z samochodu ofiary wypadku, następnie w spektakularny sposób pocięli pojazd. Na stoiskach gmin LGD Lider A4 czekały konkursy i wiele atrakcji.

Gminę Domaniów reprezentowali: panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Domaniowa, Anna Sudak ze swoimi koronkowymi cudami, Krzysztof Ożóg i jego wina z domaniowskiej winnicy, Agnieszka Wierzba i jej tradycyjne wędliny z „wierzbówki”, oraz Renata Jonik z obrazami i ręcznie robionymi kartkami okolicznościowymi. Furorę wśród uczestników festynu zrobiły domowe pyszności gospodyń z Domaniowa, które częstowały małymi kanapkami, przetworami, ciastem, nalewkami smakowymi, chlebem ze smalcem i ogórkiem. Wszyscy docenili tradycyjny smak i to, że smakołyki przygotowano z produktów z gminy Domaniów. Nasze stoisko odwiedziło wielu gości. Powodzeniem cieszyły się także sadzonki truskawek pani Stefanii Łabno-Staniszewskiej. Naszą ekipę reprezentantów wspierał wójt Wojciech Głogulski z małżonką, dyrektor GCKiKF w Domaniowie Magdalena Wiżgała, oraz sołtys wsi Domaniów Tomasz Pach. Na scenie uczestnikom festiwalu wrażenia zapewniała m.in. nasza orkiestra dęta. Występ orkiestry OSP Domaniów był jak zawsze na najwyższym poziomie i został nagrodzony oklaskami na stojąco. W trakcie kapelmistrz Mirosław Marcisz przeprowadził konkurs dla publiczności – osoby, które podały tytuł granego utworu, otrzymały płytę orkiestry.

Certyfikaty produktu lokalnego otrzymały: przepiękne serwetki szydełkowe Anny Sudak, wino gronowe, czerwone Krzysztofa Ożóga, (białe wino pana Krzysztofa otrzymało wyróżnienie), natomiast wędlinom pani Agnieszki Wierzby przyznano wyróżnienie.

Kolejna edycja festiwalu w przyszłym roku. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału zarówno w charakterze gości jak i wystawców własnych produktów.