Najnowsze Aktualności

IV Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

IV Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej

Przedszkolaki z naszej gminy kolejny raz spróbowały swoich sił na scenie. Tym razem wzięły udział w konkursie wokalnym. Grupy ze wszystkich oddziałów przedszkolnych, z terenu gminy, 16 maja przyjechały do Gminnego Centrum Kultury w Domaniowie. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: soliści, duety/tercety oraz zespoły. Wszystkie występy zebrały gromkie brawa. Dzieci miały przepiękne kostiumy i mnóstwo entuzjazmu. Piosenki zgodnie z tematem konkursu traktowały o wartościach takich jak miłość, przyjaźń, rodzina i dobro.

Wszyscy mali artyści spisali się na medal, jednak trzeba było wyłonić zwycięzców. Komisja konkursowa pracowała w składzie: Adam Salwach- przewodniczący Gminnej Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych, Magdalena Foltyńska – dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty i Franciszka Domańska- przewodnicząca Gminnej Rady Kobiet. Wśród solistów zwyciężyła Gabriela Lejman z przedszkola w Danielowicach, która wykonała „Piosenkę o przyjaźni”, II miejsce zajął Rafał Mikoda z tego samego przedszkola, z utworem „Piosenka mądrych dzieci”, ostatni na podium był Wiktor Kułakowski z domaniowskiej „zerówki”, który śpiewał „Polskie ABC”. 

W kategorii duet/tercet zwyciężyły Anna Pawlik, Antonina Lubczyńska i Katarzyna Krysiak z przedszkola w Polwicy, które wykonały piosenkę „Ziemia, wyspa zielona”. Tuż za nimi uplasował się tercet z „zerówki” w Goszczynie Karolina Hamkało, Aleksandra Saluk i Laura Łodzińska z piosenką „Zostań moją przyjaciółką”. Trzecie miejsce zajęły Amelia Markiewicz i Jagoda Marmulewicz z „zerówki” w Domaniowie, które zaśpiewały piosenkę „Leśna wróżka”. Wśród zespołów najlepsze okazały się „Misie” z Polwicy i piosenka „Jesteśmy Polką i Polakiem”, drugie miejsce otrzymały „Duszki” z Domaniowa śpiewające „Maluję wielki dom”, trzecie miejsce wyśpiewały sobie Przedszkolne Słowiki z przedszkola w Danielowicach, które wykonały piosenkę „Siła przyjaźni”. Wszyscy otrzymali dyplomy oraz słodkie niespodzianki, a zwycięzcy dodatkowo nagrody rzeczowe i medale. W konkursie wzięła udział niemal setka dzieci.