Najnowsze Aktualności

Kolejne sukcesy ciężarowców z Wierzbna.

Kolejne sukcesy ciężarowców z Wierzbna.

Dnia 23.09. we Wrocławiu odbył się międzynarodowy Memoriał im. A. Machowskiego.

Dobrze zaprezentowała się 11 osobowa ekipa z Wierzbna.

W kategorii chłopców do lat 17 wszystkie miejsca na podium zajęli zawodnicy LKS Polwica. Wygrał Szymon Kołtowski z wynikiem 88+116 ( nowy rekord życiowy w podrzucie) drugi był Szymon Wójcik 74+93 (również rekordy życiowe poprawione), trzeci Jacek Zawłodzki 80+95 (rekord życiowy w rwaniu).

W kategorii do lat 20 drugi był Dominik Góralski z wynikiem 106+140 w klasyfikacji sinclaira całych zawodów. Wygrał zdecydowanie kategorię wagowa do 69 kg.

Wśród dziewczyn do lat 17 rewelacyjnie wystartowała Weronika Olejnik zaliczając wszystkie 6 podejść i poprawiając rekordy życiowe w każdym boju. Weronika zajęła drugie miejsce przegrywając z reprezentantką Węgier.

Miejsca: 5, 6, 7, 8 zajęły odpowiednio pozostałe reprezentantki z Wierzbna: Weronika Grzegorzewska, Paulina Smolnicka, Zuzanna Protokowicz i Julia Pikulska.

Do lat 23 również udany start  zaliczyła Patrycja Kołtowska z rekordem życiowym w podrzucie zajęła drugie miejsce z wynikiem 73+87. Trzecia była Kamila Czechowska 56+77 kg.

Dnia 29.09. w Prisztinie (Kosowo) na Mistrzostwach Europy do lat 17 startowała Natalia Pawlik z LKS Polwica Wierzbno. Natalka po bardzo ładnym starcie zajęła 6 miejsce. W rwaniu uzyskała  wynik 77 kg - co jest jej nowym rekordem życiowym. Był jeszcze atak na 80 kg ale niestety nie udany. W podrzucie Natalia uzyskała 88 kg.

 

Tekst.

Adam Kraska