Najnowsze Aktualności

Fotorelacja z VIII Festiwalu 4 Żywiołów.

Fotorelacja z VIII Festiwalu 4 Żywiołów.

22 września 2018 roku tj. sobota, braliśmy udział w VIII Festiwalu 4 Żywiołów, który odbył się na Parkingu przy Parku Handlowym Auchan. Pięć zrzeszonych Gmin LGD Lider A4, pokazało to, co ma najlepsze. Festiwal dał możliwość gminom członkowskim do zaprezentowania swoich talentów, pasji i produktów, które własnoręcznie wytwarzają. Występy sceniczne zespołów muzycznych i wokalnych były zróżnicowane, na stoiskach były produkty ekologiczne, tradycyjna żywność, soki, rękodzieło i wiele innych, które goście mieli okazję zakupić. Dodatkową atrakcją były pokazy przygotowane przez LKS Polwica-Wierzbno. Strażacy zainscenizowali wydobywanie z samochodu ofiary wypadku, następnie w spektakularny sposób pocięli pojazd. Pracownicy z gmin zorganizowali bezpłatne warsztaty dla dzieci : ,,Ceramiczny garnek”, ,,Ekoludki” , ,,Tęczowa sól”. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych były dmuchańce.
Gminę Domaniów reprezentowały: Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Radoszkowic, oraz pracownice Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów: Justyna Górniak oraz Marta Kuriata. Na stoiskach wystawienniczych swoje produkty sprzedawały : Agnieszka Wierzba z serami i wędlinami oraz Agata Żurek z wyrobami ze słomy ręcznie zrobionymi. Dużym zainteresowaniem wśród uczestników festynu cieszyły się domowe pyszności gospodyń z Radoszkowic oraz Kończyc , które częstowały ciastem, chlebem ze smalcem i ogórkiem. Wszyscy docenili tradycyjny smak i to, że smakołyki przygotowano z produktów z gminy Domaniów. Oraz z uwagą i zainteresowaniem przyglądali się rękodziełom lokalnych twórców z gminy Domaniów. Nasze stoisko odwiedziło wielu gości. Ogromnym powadzeniem cieszyły jesienne owoce :gruszki, jabłka i śliwki Pani Stefanii Łabno-Staniszewskiej. Najważniejszym występem na scenie festiwalu, który był atrakcją ze strony naszej gminy i zrobił ogromne wrażenie był koncert Orkiestry Dętej przy OSP Domaniów przeprowadzony w profesjonalny sposób i nagrodzony gromkimi brawami.
Zapraszamy już teraz na kolejną edycję festiwalu, która odbędzie się w przyszłym roku, skierowana do wszystkich mieszańców w charakterze gości jak i wystawców własnych produktów.

Link do wszystkich zdjęć z Festiwalu: https://www.facebook.com/pg/ckicdomaniow/photos/?tab=album&album_id=571449179939980