Najnowsze Aktualności

POKAZ STOŁÓW BOŻONARODZENIOWYCH

POKAZ STOŁÓW BOŻONARODZENIOWYCH

8 grudnia w Domu Strażaka w Domaniowie odbył się Pokaz Stołów Bożonarodzeniowych i Kiermasz Świąteczny. Widok pięknie przystrojonych stołów i zapach potraw wigilijnych przeniósł uczestników w świąteczny klimat, a występ Chóru Jubilat wprowadził zebranych w magiczny nastrój. Podczas pokazu odbyły się dwa konkursy. Zwycięzcami konkursu na Najpiękniejszy Stół Świąteczny zostały Panie z KGW Piskorzówek, które otrzymały nagrodę w wysokości 550 zł. Wyróżnienia i nagrodę w wysokości 500 zł otrzymało dziewięć kół: KGW Kończyce, KGW Piskorzów, KGW Domaniów, KGW Skrzypnik, KGW Wierzbno, KGW Janków, KGW Goszczyna, KGW Radoszkowice, KGW Swojków. Pozostałe rękodzieła i przedstawiciele placówek oświatowych otrzymali po 100zł. 

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy wręczyli piękny, szklany puchar przechodni dla zwyciężczyń konkursu najpiękniej przygotowanego stołu. Dolnośląska Izba Rolnicza ufundowała puchary dla trzech Najpiękniejszych Stołów Bożonarodzeniowych, które wręczył Prezes DIR Ryszard Borys:

I KGW Piskorzówek

II KGW Kończyce

III KGW Piskorzów

Dyrektor KOWR we Wrocławiu Mirosław Kulesza przygotował nagrodę w ramach kampanii „Polska smakuje” w podziękowaniu za kultywowanie regionalnych tradycji dla dwóch najlepszych kół w Pokazie Stołów Świątecznych, które powędrowały do KGW Piskorzówek i KGW Kończyce.

W konkursie na Ciasto Świąteczne zwyciężyła Agata Gołąb i otrzymała nagrodę w wysokości 200 zł, II miejsce zajęła Wioletta Pawłowska i wygrała 150 zł, a nagroda w wysokości 100 zł za zajęcie III miejsca powędrowała do Małgorzaty Wałcerz.