Najnowsze Aktualności

KONCERT TRIO H2F

KONCERT TRIO H2F

Wybitne trio - TRIO H2F wystąpi 27 listopada o godzinie 18:00 w Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów. Zaprezentują nam piękne utwory muzyki klasycznej. 🎷🎻🎹

Wstęp wolny ‼️ ilość miejsc ograniczona- prosimy o odbiór wejściówek w budynku Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów 💳🪪💯

TRIO H2F tworzą muzycy NFM Filharmonii Wrocławskiej, od lat grający razem w różnych formacjach muzycznych. Skupiających się na doborze wirtuozowskich kompozycji pokazujących kunszt każdego z instrumentów i spójnej interpretacji artystycznej.
Do zespołu należą:
Malwina Lipiec- Rozmysłowicz harfistka i solistka 🎤🎼 NFM Filharmonii Wrocławskiej. Andiunktka w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie, a także podyplomowe studia mistrzowskie w Królewskim Konserwatorium w Brukseli. Jest Laureatką wielu nagród i stypendiów artystycznych, w tym Ministerstwa Kultury w Polsce i w Belgii, a także Prezydenta Miasta Krakowa.
Alicja Kieruzalska- absolwentka Hochschule fur Musik Stuttgart oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. 🧐🎻 Była stypendystką Ministra Kultury, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, DAAD oraz Musikstiftung Karlsruhe. Koncertowała w większości krajów Europy, w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Japonii i Egipcie. Współpracowała m.in. z operami w Hamburgu i Stuttgarcie, z Royal Philharmonic Orchestra w Londynie, Kammerorchester Heilbronn, Sinfoniettą Cracovią czy AUKSO.

Jan Krzeszowiec- ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Doskonalił swoją grę u wybitnych pedagogów. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów fletowych 🥇🎼 był stypendystą Ministra Kultury I Sztuki oraz Marszałka Województwa Śląskiego. Współpracuje z wieloma zespołami, takimi jak: Trio Aristos, Kwartet Śląski, Lutosławski Quartet, NFM Orkiestra Leopoldium, Orkiestra Kameralna Wratislavia, AUKSO.

,,Z klasyką przez Polskę"
Jest to projekt realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we wszystkich regionach kraju. Propaguje muzykę klasyczną i jazzową poprzez promocję znakomitych artystów oraz ambitnego repertuaru w miejscach, w których publiczność na co dzień nie obcuje z ambitną sztuką i nie ma możliwości uczestnictwa w tego typu koncertach. 😇🤗

Operatorem przedsięwzięcia jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu- Dolnośląskie Laboratorium Kultury. Współorganizatorem cyklu na Dolnym śląsku jest Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Partnerami projekty są: Urząd Gminy Domaniów, Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów

Zapraszamy serdecznie 🥰