Najnowsze Aktualności

60-cio Lecie Współpracy Polsko-Niemieckiej

60-cio Lecie Współpracy Polsko-Niemieckiej

5 Maja 2023 roku w budynku Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów, odbyły się uroczyste obchody 60-lecia Współpracy Polsko-Niemieckiej. Podczas Wieczoru Wspomnień, powróciliśmy do początków współpracy oraz nawiązania relacji przez samorządy Domaniowa oraz Pritzier. Dzięki wspomnieniom osób, które na przestrzeni 60-ciu lat brały aktywny udział we współpracy, przenieśliśmy się do dawnych czasów, przeżyć i wydarzeń, które miały bezpośredni wpływ na rozwój współpracy i to jak ona wygląda obecnie.
W trakcie jubileuszu nagrodzony został Ryszard Gorczyca, który zapoczątkował współpracę trwającą do dziś. Oprawę muzyczną zapewnił młody muzyk 7 letni Mikołaj Ożga. Mikołaj zaszczycił nas utworami muzyki klasycznej podbijając serca niemieckiej delegacji oraz przybyłych gości. Drugiego dnia celebrowania tej wspaniałej przyjaźni z rąk Wójta Pritzier- Thomasa Witt, nagrodę odebrał również Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski.
Mamy nadzieję, że dalsza współpraca pełna przyjaźni i nowych idei, rozwinie zarówno Gminę Pritzier jak i Gminę Domaniów.