Najnowsze Aktualności

Zaproszenie do udziału w projekcie "Trenuj z wojskiem"

Zaproszenie do udziału w projekcie "Trenuj z wojskiem"

TRENUJ Z WOJSKIEM" - SZKOLENIA WOJSKOWE DLA KAŻDEGO

Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”. W ich ramach będzie można nauczyć się podstaw posługiwania bronią, strzelania, walki wręcz, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. "Spędź z nami sobotę, a my nauczymy Cię jak się bronić i być bezpiecznym" – podkreślają instruktorzy Wojska Polskiego.

Zapraszamy serdecznie do 10. Wrocławskiego Pułku Dowodzenia w terminach : 8.10.2022 r. oraz 5.11.2022 r. Zgłoś się do nas telefonicznie: 261 655 424 lub e-mailowo: 10pdow.rzecznik@ron.mil.pl. Nabór  trwa do godz. 13.00 dnia poprzedzającego szkolenie. Prosimy o przyniesienie ze sobą wypełnionych i podpisanych dokumentów (do pobrania poniżej). Jedynymi warunkami uczestnictwa są: wyłącznie polskie obywatelstwo, wiek od 18 do 65 lat oraz odpowiedni ubiór (długie lub sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Zapewniamy wyżywienie i ubezpieczenie. Liczba uczestników jest ograniczona.

 Projekt jest odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie oraz pytania kierowane do MON i jednostek wojskowych dotyczące jednodniowych szkoleń w zakresie obrony oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach. W programie znalazły się zajęcia z: posługiwania się bronią, podstaw survivalu, walki wręcz w bliskim kontakcie, zakładania maski przeciwgazowej, zachowania się podczas alarmu, pomocy medycznej oraz topografii wojskowej. Wszystkie zajęcia – w sposób maksymalnie praktyczny i przystępny – będą prowadzili instruktorzy Wojska Polskiego.

Nauka strzelania odbywać się będzie z wykorzystaniem symulatorów i systemów treningowych. Nie jest przewidziane strzelanie ostrą amunicją.

attach_file Załączniki

Ikona docx Regulamin (1) docx 27,21 kB
Ikona docx Oswiadczenie docx 20,16 kB
Ikona docx RODO docx 17,56 kB