Najnowsze Aktualności

ZUMBA DLA PIOTRUSIA

ZUMBA DLA PIOTRUSIA

Krytycznie pilna zbiórka! Jeśli Piotruś jak najszybciej nie rozpocznie leczenia w Barcelonie, nie przeżyje! POMAGAJMY ‼️
Piotruś miał zaledwie 8 lat kiedy po raz pierwszy zdiagnozowano u niego nowotwór. Diagnoza padła na początku 2020 roku wtedy rozpoczęła się intensywna walka o jego zdrowie i życie. 7 cykli chemioterapii, radioterapia, dwie operacje usunięcia guza… Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Piotruś cały czas przyjmował leki niestety nowotwór nie dałza wygraną i wrócił w lipcu 2021 roku. Po kolejnych 2 cyklach chemii, nie było żadnych efektów, dlatego lekarze prowadzący podjęli decyzję o przeszczepie immunologicznym i podaniu megachemii. Gdy tylko leczenie się zakończyło, w miejscu usunięcia guza pojawiła się wznowa. Znów chemia, a potem immunoterapia. I tym razem bez skutku.
Kolejne zmiany pojawiły się w wątrobie! Znów podjęto się operacji i padła decyzja o przewiezieniu Piotrusia do Krakowa na dalsze leczenie. Piotruś miał przyjąć 5 cykli chemii, dostał 7 – dla pewności. Jednak to nie pomogło.
Po miesiącu od zakończenia leczenia, we wrześniu tego roku, badanie obrazowe wykryło ogniska przerzutowe w wątrobie i płucach! Kolejna operacja – łącznie było ich już 5. Rokowania złe. Piotruś ma neuroblastomę w IV stopniu złośliwości, a do tego oporny na leczenie.
Chłopiec ma szansę żyć i pokonać nowotwór, ale potrzebny jest jak najszybszy lot do Barcelony! Rodzice Piotrusia nie mają jednak żadnych oszczędności bo przez ponad dwa lata leczenia synka stracili wszystko.
Dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w charytatywnej Zumbie na rzecz pomocy Piotrusiowi 😇
POMAGAJMY ‼️