Najnowsze Aktualności

Mistrzostwa Polski Kobiet 2022 r.

Mistrzostwa Polski Kobiet 2022 r.

4 listopada 2022r. w Nowym Tomyślu w Mistrzostwach Polski Kobiet wystartowały dwie zawodniczki klubu LKS Polwica-Wierzbno: Amelia Łodzińska i Katarzyna Kraska.
 
Amelia będąca już po swoich najważniejszych startach (srebro Mistrzostw Europy do 15 lat oraz złoto Mistrzostw Polski do 15 lat), wystartowała po raz ostatni w kategorii do 45 kg, zdobywając srebrny medal wśród " dorosłych".
Amelia uzyskała 120 kg w dwuboju.
W przyszłym roku Amelia będzie startowała jako zawodnik wyższej wagi. Przed nami ogrom pracy by wraz z wagą Amelia mogła poprawić, także swój wynik sportowy.
 
Brązową medalistką została Katarzyna Kraska, w kategorii do 55 kg. Jeszcze kilka dni wcześniej jej start był pod dużym znakiem zapytania, ponieważ Katarzyna naciągnęła na treningu mięsień uda. Podczas startu kontuzja była odczuwalna, wiec po " zabezpieczeniu" brązowego medalu zrezygnowaliśmy z kolejnych podejść ze względu na jej zdrowie. Wynik uzyskany przez Trenerkę LKS Polwica-Wierzbno to 150 kg w dwuboju.
 
12 listopada startujemy w Memoriale A. Machowskiego we Wrocławiu, 19  listopada  odbędzie się Finał ligi Dolnośląskiej w Wierzbnie, 26 listopada Finał Wielobojów również w Wierzbnie i Turniej w Skorogoszczy. 
10 grudnia odbędzię się nasza największa impreza - Turniej Międzynarodowy o Puchar Wójta Gminy Domaniów, gdzie zobaczymy zawodników min. z Holandi, Czech i Słowacji, a także kilka drużyn z Polski. 
Ostatnimi zawodami będą  ,,Drużynowy Puchar Polski Masters", który odbędzie się 11 grudnia w Wierzbnie. Sezon w roku 2022 zostanie zakończony wlaśnie ,,Drużynowym Pucharem Polski Masters".
 
Na zdjęciu Amelia Łodzińska vice mistrzyni Polski Kobiet.
 
 
Tskst i foto Adam Kraska