Najnowsze Aktualności

OSIĄGNIĘCIA LKS POLWICA WIERZBNO

12 listopada gospodarzem Memoriału Aleksandra Machowskiego był WKS Śląsk Wrocław. Były to pierwsze zawody, które odbyły się na nowej Hali Sportowej podczas 60-cio lecia sekcji podnoszenia ciężarów WKS Śląsk Wrocław.
Zawody odbywały się w jednym boju - podrzucie.

W kategoriach do lat 16 zawodnicy Wierzbna staneli na podium w obu grupach- dziewczyn i chłopców.

Amelia Łodzińska wygrała podrzucając 70 kg. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Kasielska z wynikiem 76 kg. Atakowała jeszcze kategorię do 80 kg na pierwsze miejsce, lecz tym razem było za ciężko.  Wiktoria jest kilka kilogramów cięższa od Amelii, więc aby wygrać na punkty musiała podnieść o 10 kg więcej.
Podium uzupełniła Nikola Mojsa z Talentu Wrocław.

W kategorii do lat 20 wygrała nasza zawodniczka Gabriela Szymańska po zaciętej walce z Roksaną Bukarz z Andaluzji Piekary Śląskie.
Gabrysia podrzuciła 83 kg. Trzecie miejsce wywalczyła zawodniczka Talentu Wrocław.

Rywalizacje chłopców do 16 lat wygrał Szymon Góralski z nowym rekordem życiowym 113 kg.
Szymon wygrał też nagrodę specjalną " Jana Łostowskiego" dla najlepszego zawodnika w kategorii wagowej 67 kg.
Drugie miejsce objął Olivier Górski z Talentu Wrocław, trzecie miejsce przypadło Maciejowi Frysztakowi z Tytana Oława.

Tuż za podium uplasował się nasz Tymoteusz Biadalski uzyskując 116 kg w podrzucie.

W tym samym czasie w Radomsku w Memoriale Janusza Kamińskiego, srebro wywalczył jeden z naszych zawodników w kategorii Masters- Sebastian Konon.

Sebastian zaliczył wszystkie 6 podejść uzyskując 107 kg w rwaniu i 132 kg w podrzucie , poprawiając tym samym rekordy sezonu.

Na zdjęciach podium do lat 20 Gabrysia, Zawodnicy do lat 16 chłopców Szymon Góralski i Tymoteusz Biadalski, Srebrny Medalista Masters Sebastian Konon