Najnowsze Aktualności

Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Domaniów.

10 grudnia w Wierzbnie na Sali Sportowej im. Szymona Kołeckiego, odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Domaniów.
Do turnieju zgłosiło się 13 drużyn z Holandii, Czech, Słowacji i Polski.

Turniej został otworzony przez Wójta Gminy Domaniów Wojciecha Głogulskiego.
Wśród kibiców pojawiło się kilku Olimpijczyków wraz z Szymonem Kołeckim, a także założycielem naszego klubu Ryszardem Gorczycą, który wraz z nami obchodził 45-tą rocznice powstania klubu ciężarowców w Wierzbnie.
Faworytem została ekipa gospodarzy. Grupa Wierzbno I złożona była, z samych reprezentantów Polski, w tym dwoje medalistów Mistrzostw Europy.
Nasi zawodnicy jak zawsze nas nie zawiedli i wygrali cały turniej, zdobywając łącznie 974 pkt.  Startowali w składzie: Amelia łodzińska, Wiktoria Kasielska, Gabriela Szymańska i Florian Dąbek.
Drugie miejsce  po zaciętej walce zajeli zawodnicy z SKV Banik Havirow z Czech, zdobywając 878 pkt, wyprzedzając  tym samym o zaledwie 3 pkt Sportcentrum Hoorn z Holandii.
Wysokie czwarte miejsce zdobyła, druga drużyna z Wierzbna w składzie: Tymoteusz Biadalski, Szymon Góralski , Dagmara Krzemińska i Natalia Winiarska. Do podium zabrakło zaledwie 11 pkt a łączny wynik to 864 pkt.
13. MSO Sturovo SVK                       386 pkt

Najlepszą zawodniczką turnieju została Amelia Łodzińska, a najlepszym zawodnikiem Tymoteusz Biadalski. Wszyscy LKS Polwica Wierzbno.

Nagrodę główną dla najlepszej drużyny ufundował Pan Michał Nowicki.

Podczas zawodów uhonorowano dyplomami najlepszych zawodników z Wierzbna w sezonie 2022, a zostali nimi, drugi raz z rzędu Amelia Łodzińska ( Srebro Mistrzostw Europy) i po raz pierwszy Florian Dąbęk ( brąz Mistrzostw Europy) Nagrody dla najlepszych zawodników i paczki mikołajowe dla najmłodszych ufundowali Państwo: Grażyna, Jerzy, Elżbieta i Przemysław Siatkowscy.

Pamiątkowe statuetki zostały przyznane przez Zarząd klubu wraz z zawodnikami, osobom które ofiarują nam największe wsparcie w ciągu całego sezonu. Panowie Ryszard Gorczyca, Leszek Waś i Wójt Gminy Domaniów Wojciech Głogulski.

Uhonorowano także Pana Leszka Kołeckiego za wszystkie lata wsparcia i dokumentowanie video większości wydarzeń w historii klubu, a także za internetowe transmisje live z naszych zawodów na cały Świat.

Turniej po raz pierwszy odbywał się przy zaciemnionej sali. Jedynie pomost startowy został oświetlony. Po raz pierwszy użyliśmy zamiast stałego baneru, ekranu świetlnego, gdzie można było zobaczyć min. powtórki z podejść zawodników którego zakup sfinansował Pan Ryszard Gorczyca. Przekazane nam oświetlenie pomostu i niebieskiej poświaty za pomostem wykonane zostało z lamp samochodowych, produkowanych przez firmę Pana Leszka Wasia, które świetnie się spisało również jako oświetlenie sceniczne.

Dziękuje sztabowi organizacyjnemu za zaangażowanie i czas, który każdy poświęcił przy organizacji zawodów. Dziękuje zawodnikom, za ich prace w przygotowaniu obiektu, a najmocniej za cały sezon świetnych startów. Dostarczyli nam wiele radości zdobywając w tym roku łącznie 4 medale Mistrzostw Europy 11 Medali Mistrzostw Polski.

Na zdjęciach:Sala Startowa, Dekoracja Zawodników 1-3 miejsce i kapitanów drużyn 4-13miejsce, Amelia i Tymek ,Statuetki i medale