Najnowsze Aktualności

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA

4 marca 2023 roku w Wierzbnie, odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w podnoszeniu ciężarów, w kategorii do lat 20 i open.
W zawodach wzięły udział wszystkie dolnośląskie kluby.

W pierwszych zawodach sezonu 2023, bardzo dobrze spisali się zawodnicy LKS Polwica Wierzbno.

W grupie do lat 20- tytuły mistrzowskie w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli:
Amelia Łodzińska, Wiktora Kasielska, Natalia Winiarska, Gabriela Szymańska, Zuzanna Protokowicz i Szymon Góralski.
Srebrne medale zdobyli: Julia Pikulska, Patryk Siatkowski, Florian Dąbek
a brązowe : Weronika Grzegorzewska i Tymoteusz Biadalski.

W klasyfikacji punktowej najlepszą zawodniczką w województwie okazała się Wiktoria Kasielska, wyprzedzając koleżanki z  klubu Gabriele Szymańska i Amelie Łodzińską.

W klasyfikacji punktowej mężczyzn do lat 20, wygrał Bartek Kocyło z Górnika Polkowic, a na drugim stopniu uplasował się nasz zawodnik  Szymon Góralski.

Na wyróżnienie zasługują Wiktora Kasielska, która uzyskała wynik 63 kg w rwaniu i 80 kg w podrzucie.
Zaliczając wszystkie podejścia i bijąc wszystkie rekordy życiowe.
Wśród chłopców takim samym startem ( zaliczone wszystkie próby i nowe rekordy życiowe )
może pochwalić się Patryk Siatkowski Tymoteusz Biadalski oraz Szymon Góralski z wynikiem 96 kg w rwaniu
i 120 kg ! w podrzucie. Szymon waży zaledwie 60 kg.
Rewelacyjny wynik uzyskał Florian Dąbek. Ten 15 latek wyrwał 110 kg i podrzucił 130 kg.

W kategorii open, złoto zdobyła niezawodna Natalia Pawlik, a srebro nasz najstarszy zawodnik Radosław Małecki,
który nieoficjalnie poprawił rekord Polski Masters w rwaniu ( rekord może być zaliczony na Pucharze Polski i Mistrzostwach Polski lub na wyższych rangą imprezach).
Wynik Radka to 122 kg w rwaniu 160 kg w podrzucie.
Sztab trenerski, który czuwał przy zawodnikach to Katarzyna Kraska, Damian Suseł, Sebastian Konon i Adam Kraska.

Na zdj. Podium najlepsze zawodniczki w sinclaira do lat 20 z Panem Wójtem Wojciechem Głogulskim i Ryszardem Gorczycą,
Reprezentanci Polski z Panem Leszkiem Waś który wraz z Ryszardem Gorczycą dzielnie wspierają sekcje ciężarów,
 Florian Dąbek w udnym ataku na nowy rekord życiowy 130 kg.