Najnowsze Aktualności

GALA PODNOSZENIA CIĘŻARÓW

18 marca w Bydgoszczy, odbyła się Gala Podnoszenia Ciężarów. Podczas Gali nagrodzono wszystkich medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Na to wspaniałe wydarzenie zostałi zaproszeni  Amelia Łodzińska ( vice Mistrzyni Europy) i Florian Dąbek ( brązowy medalista Mistrzostw Europy) wraz z trenerem.
Nasi zawodnicy otrzymali statuetki i nagrody finansowe.

19 marca najmłodsza ekipa z klubu udała się do Polkowic na I Wielobój Atletyczny w roku 2023.
Pomimo osłabienia drużyny z powodu  absencji kilku zawodników ( późny powrót z Gali Sportowej, choroby) nieźle sobie poradziła, wygrywając drużynowo przed zespołem gospodarzy z Polkowic i Śląskiem Wrocław.

Wielobój składał się z przysiadu ze sztangą, biegu wahadłowego 4x10 m, rzutu piłką lekarska i podciąganiu na drążku.

Indywidualnie świetnie spisały się dziewczyny do lat 12 zajmując całe podium.
Wygrała Maja Kraska i pierwszy raz przekroczyła granice 400 pkt.
Druga była Julia Wójcik, a na ostatnim stopniu podium uplasowała się Julia Kucharska. Wszystkie zawodniczki pochodzą z klubu LKS Polwica Wierzbno.
5 miejsce zajęła nasza zawodniczka Łodzińska Kornelia, a 10- jej młodsza siostra Karina.

Koledzy klubowi do lat 12 poszli w ślady dziewczyn i zajęli 4 pierwsze miejsca.

Po raz pierwszy wygrał Wojciech Motała przed Wiktorem Kasielskim.
Także po raz pierwszy miejsce na podium wywalczył brat Wojtka - Marek.
Również ładny start Szymona Ferenca( do tej pory najlepsze 10 miejsce ) który wywalczył miejsce 4.
7 miejsce zajął Borys Picon.

W starszej grupie dziewczyn zdecydowanie wygrała jedyna nasza zawodniczka Wiktoria Kasielska, a wśród chłopców bezkonkurencyjny był nasz Tymoteusz Biadalski wygrywając grupę do lat 15. Wiktoria i Tymek ustanowili jak większość naszych zawodników rekordy życiowe w przysiadzie. Wiktoria 97 kg a Tymek 170 kg.
Piąty był Patryk Siatkowski.

Do zwycięstwa przygotowali i poprowadzili zawodników: Kasia Kraska, Damian Suseł i Adam Kraska

Zdjęcie z Gali, Dekoracja do lat 12 dziewczyn, chłopców, cała nasza drużyna.