Najnowsze Aktualności

Turniej w podnoszeniu ciężarów

1 kwietnia we Wrocławiu odbył się turniej w podnoszeniu ciężarów dla najmłodszych.
Dziewczyny startowały w grupie do lat 13, a chłopcy do lat 11 oraz lat 13.
Organizatorem zawodów był WKS Śląsk Wrocław.
Zawodnicy prowadzeni przez trenera Damiana Susła przywieźli grad medali.
Wśród dziewczyn całe podium " zarezerwowane" dla Wierzbna.
Wygrała Maja Kraska z wynikiem 32 kg w rwaniu i 40 kg w podrzucie. Maja waży 34 kg i ma 9 lat.
Srebrny medal zdobyła Julia Wójcik z wynikiem z wynikiem 30 kg rwanie i 38 podrzut.
Brąz dla Juli Kucharskiej, a uzyskany wynik to17 kg rwanie i 21 kg podrzut.
Tuż za podium uplasowały się nasze siostry Kornelia Łodzińska i młodsza Karina Łodzińska.
Chłopcy do lat 11 biorąc przykład z dziewczyn, również obsadzili całe podium zawodnikami z Wierzbna.
Najlepszy Wiktor Kasielski, który po zaciętej walce wygrał z Marcelem Kucharskim.
Wiktor zdobywając złoty medal uzyskał 23 kg w rwaniu i 30 w podrzucie.
Marcel uzyskał 23 kg w rwaniu i 31 kg w podrzucie i przegrał z kolegą 4 punktami w klasyfikacji sinclaira, który był  zawodnikiem cięższym o 1,5 kg.
Najsilniejszym i jednocześnie najcięższym zawodnikiem był Kornel Miroś. Kornel uzyskał 28 kg w rwaniu i 35 w podrzucie. Kornel zdobył brązowy medal.
Rekordy życiowe ustanawiali nasi najmłodsi wiekiem i stażem sztangiści Borys Picon i Szymon Ferenc ale do Wiktora , Marcela i Kornela jeszcze brakuje kilogramów.
Cieszy to że mają dobry wzorzec do naśladowania i pogoni na treningu.
W starszej grupie do lat 13 najlepiej z naszych spisał się Wojciech Motała zdobywając brązowy medal.
Wojtek uzyskał 29 kg w rwaniu i 39 kg w podrzucie ustanawiając nowe rekordy życiowe. Tuż za podium brat Wojtka -Marek Motała.

Tydzień wcześniej kobiety do lat 20 rywalizowały na Mistrzostwach Polski w Ciechanowie.
Najlepsze miejsce wywalczyła Julia Pikulska w kategorii do 64 kg zajmując czwarte miejsce z wynikiem 130 kg w dwuboju w tej samej wadze dziewiąta była Weronika Grzegorzewska.

W kategorii do 87 kg piąta Zuzanna Protokowicz.
1 zdjęcie podium do lat 13 dziewczyn 2- Podium chłopców do 11 lat 3- Wojtek Motała 3 zawodnik do lat 13. 4-Wiktor i Marcel przed startem- wiedzą że ze sobą rozegrają walkę o 1 miejsce :-)  5- dziewczyny podczas Mistrzostw Polski do lat 20