Puchar Burmistrza Polkowic

15 kwietnia w Polkowicach, odbył się turniej o puchar Burmistrza Polkowic.

Obowiązujące kategorie na zawodach: do lat 18 i open.
W kategorii do lat 18 całe podium przejęły dziewczyny z LKS Polwica Wierzbno.
Wygrała Amelia Łodzińska, która uzyskała 113 pkt. Drugie miejsce wywalczyła Gabrysia Szymańska z punktacją 111,7 pkt.
Trzecie i ostatnie miejsce na podium wywalczyła Wiktoria Kasielska, z wynikiem 111,5 pkt.
Pozostałe miejsca dziewczyn z drużyny:
7- Natalia Winiarska 87 pkt
8- Maja Kraska 86 pkt. (najmłodsza zawodniczka turnieju -10 lat).

Chłopcy do lat 18 poszli w ślady koleżanek z drużyny także zajmując  trzy pierwsze miejsca na podium.
Zwycięzcą został Szymon Góralski, z wynikiem179 pkt; przed Florianem Dąbkiem 169 pkt i Tymoteuszem Biadalskim  165 pkt.
4- Arabasz Kacper z Tytana Oława 154 pkt
7- Patryk Siatkowski LKS Polwica Wierzbno 126 pkt.

W kategorii open wygrała Katarzyna Kraska z wynikiem 133 pkt.
Kasia jest trenerką LKS Polwica Wierzbno i od tego roku reprezentuje też nasze barwy jako zawodniczka.

Dwa tygodnie wcześniej ekipa Masters z Wierzbna w Konstantynowie Łódzkim walczyła na Pucharze Polski Masters.
Wszyscy nasi zawodnicy poprawili rekordy sezonu.
Najlepiej spisała się Katarzyna Kraska, wygrywając swoją grupę z wynikiem 76 kg w rwaniu i 101 kg w podrzucie.
Kasia została też najlepszą zawodniczką całego Pucharu, uzyskując najlepszy wynik punktowy wśród wszystkich grup.
Czwarta w swojej grupie była Kamila Łodzińska. Kamila zaliczyła wszystkie podejścia.

Męska grupa to popis Radosława Małeckiego, który pewnie wygrał swoją kategorię.
Trzeci w tej grupie był Adam Kraska.
W młodszej grupie srebrną statuetkę wywalczył Sebastian Konon i wraz ze starszymi kolegami uzyskał wynik kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata Masters.

Wszyscy zawodnicy mocno trenują, aby osiągać jak najlepsze  wyniki. Najmłodsi w przedziale wiekowym 8-12 lat, chcą wygrać Dolnośląski Wielobój Atletyczny.
Juniorzy celują w medale Mistrzostw Europy, a Mastersi w medale Mistrzostw Świata.
Każda grupa ma swoje cele i marzenia do których dąży. Przedział wiekowy zawodników 8 - 45 lat stwarza dobrą okazje dla młodszych, do brania pozytywnych wzorców od starszych sztangistów - zawodników doświadczonych, zawodników reprezentacji narodowej z olbrzymim doświadczeniem.

Wszystkie osiągnięcia oraz marzenia i cele, które w niedługim czasie zdobędą nasi zawodnicy, nie były by możliwe bez wsparcia jakie mamy od Gminy Domaniów oraz od naszych sponsorów - Panów Ryszarda Gorczycy i Leszka Wasia.
Dziękujemy Serdecznie!

Na zdjęciu: cała ekipa z trenerami na Pucharze Burmistrza Polkowic, dekoracja chłopców do lat 18 i grupa Masters po starcie w Pucharze Polski.