Najnowsze Aktualności

KWALIFIKACJE DO OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

13-go maja w Hali Sportowej WKS Śląsk Wrocław, odbyły się Kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.
W zawodach uczestniczyły cztery województwa: Dolnośląskie , Śląskie, Opolskie i Lubuskie.
Wierzbno reprezentowała trójka zawodników w wieku 16-17 lat.
Wszyscy nasi zawodnicy zakwalifikowali się do czerwcowego finału.

Najlepiej z naszych spisała się Gabriela Szymańska wygrywając całe zawody, w klasyfikacji sinclaira.
Gabrysia zaliczyła wszystkie podejścia i uzyskała 70  kg w rwaniu i 85 w podrzucie.
Bardzo dobrze zaprezentowała się również Natalia Winiarska, zajmując trzecie miejsce.
Natalia ustanowiła nowy rekord życiowy w podrzucie 70 kg.

Pechowo start wyszedł Szymonowi Góralskiemu, który był faworytem do zwycięstwa.
Na rozgrzewce zrzucił sztangę na kolano i nabawił się niegroźnego, ale bolesnego siniaka.
W związku, że niebawem najważniejsze starty przed Szymonem zostało zaliczone jedno podejście w podrzucie na 100 kg dające kwalifikacje do Olimpiady.
Mimo to Szymon wygrał swoją kategorie wagową, a w punktacji sinclaira zajął drugie miejsce.

A już od czwartku rozpoczynamy starty w Ciechanowie na Mistrzostwach Polski LZS, gdzie wystartuje ośmioosobowa ekipa LKS Polwica-Wierzbno.
W piątek druga czteroosobowa ekipa dziewczyn będzie startowała w Sangerhausen w Niemczech na " Ladies Cup".
W tym samym czasie w Irlandii na Mistrzostwach Europy Masters o medal powalczy Sebastian Konon. Czeka nas gorący " weekend" i kilka medali.

Na zdjęciu Gabriela i Natalia podczas prezentacji na drugim Szymon po dekoracji w kategorii wagowej