Najnowsze Aktualności

Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17

Od 18 do 21 maja w Ciechanowie, odbywały się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17.
Rewelacyjnie spisali się zawodnicy LKS Polwica- Wierzbno.
Ośmioosobowa ekipa zdobyła sześć medali. 4 złote i 2 srebrne.

Do lat 15 od złotego medalu starty naszych zawodników rozpoczęła- Amelia Łodzińska,wygrywając trzeci rok z rzędu.
Amelia uzyskała 55 kg w rwaniu i 69 w podrzucie, w kategorii wagowej do 49 kg.
Srebro i nowe rekordy życiowe Wiktorii Kasielskiej, w wadze do 55 kg.
Wiktoria uzyskała 67 kg w rwaniu i 80 w podrzucie- do złota zabrakło 1 kg.
Wiktoria w punktacji sinclaira zajęła 3 miejsce w klasyfikacji open całych mistrzostw.

Jeszcze lepiej poszło naszej drużynie chłopaków.
Florian Dąbek po raz pierwszy został Mistrzem Polski. Florian w rwaniu uzyskał 110 kg a w podrzucie 134 kg,
drugiego zawodnika wyprzedził aż o 49 kg, a 134 kg w podrzucie. Jest to nowy rekord Polski. Florian startował w wadze do 73 kg.

Wagę wyżej, wygrał kolega klubowy Floriana- Tymoteusz Biadalski. Tymek wyrwał 100 kg i podrzucił 125 kg.
Przewaga Tymka nad kolejnym rywalem to 50 kg w dwuboju.

Czwarte miejsce wywalczył Patryk Siatkowski. Po super starcie w kategorii 67 kg, Patryk zaliczył wszystkie podejścia i poprawił wszystkie rekordy życiowe.
Uzyskany wynik 72 kg w rwaniu i 93 w podrzucie. Do medalu zabrakło 1 kg.

Florian Dąbek został również najlepszym zawodnikiem całych mistrzostw, w klasyfikacji sinclaira, a Tymoteusz Biadalski był trzeci.

Drugie miejsce w Polsce, w klasyfikacji medalowej!

Klasyfikacja medalowa na 40 startujących drużyn:

1- Budowlani Nowy Tomyśl 3 złote 1 srebrny 1 brązowy
2- LKS Polwica Wierzbno    3 złote 1 srebrny
3- Wisła Puławy                 3 złote

Do lat 17, złoto zdobyła- Gabriela Szymańska z nowym rekordem życiowym w podrzucie.
Gabrysia uzyskała 70 kg w rwaniu i 89 w podrzucie. W klasyfikacji open puchar ma trzecie miejsce.

Srebrny medal dla Szymona Góralskiego, który startował z niegroźną aczkolwiek bolesna kontuzja.
Kilka dni przed startem, Szymon zrzucił sobie sztagę na nogę, co spowodowało, iż nie był w 100% spawny.
Szymon uzyskał 84 kg w rwaniu i 100 w podrzucie.

Czwarta była Natalia Winiarska, z wynikiem 55kg w rwaniu i 64 w podrzucie.

Na zdjęciu Rekordzista i Mistrz Polski Florian Dąbek, Mistrz Polski Tymoteusz Biadalski i Mistrzyni Polski Gabriela Szymańska