Najnowsze Aktualności

MISTRZOSTWA EUROPY DO LAT 15 I 17

Mistrzostwa Europy do lat 15 i 17, odbyły się w tym roku w Kiszyniowie ( Mołdawia).
Z klubu LKS Polwica- Wierzbno, zostało powołanych aż sześciu zawodników do Reprezentacji Kraju - najwięcej powołań ze wszystkich klubów w Polsce.

Po raz pierwszy w 45 letniej historii klubu mamy MISTRZA EUROPY!!!!!
Tak wielkiego osiągnięcia, dokonał Florian DĄBEK. Startujący w kategorii do 73 kg.
Florian zdobył złoto, uzyskując 116 kg w rwaniu. Wyprzedzając Vasilonkosa z Łotwy o 4 kg i Sumena z Turcji o 6 kg. W podrzucie, zaczął pierwsze podejście bardzo wysoko od 135 kg. Tym samym o 1kg więcej, niż wynosił dotychczasowy Rekord Polski i to dało mu złoto w podrzucie i w dwuboju. Był jeszcze atak na 139 i 140, ale  sztanga niestety nie została zablokowana nad głową.
Florian już wiosną zapowiadał, że wygra w Mołdawii Mistrzostwa Europy i ciężko pracował na ten sukces - dotrzymał obietnicy. Z ręką na piersi dumnie wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego,  a na najwyższym maszcie powiewała nasza polska flaga

W wyższej kategorii wagowej zadebiutował jego kolega z pomostu treningowego- Tymoteusz BIADALSKI.

Tymek po zaciętej walce w swoim pierwszym starcie z Orłem na piersi, zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy. Tymek uzyskał 104 kg w rwaniu i 128 kg w podrzucie. Wygrał Heydarov z Azerbejdżanu, a srebro zdobył Jikia z Gruzji.
Medal Tymka jest dużą niespodzianką, gdyż ma on najmniejszy staż treningowy ze wszystkich naszych kadrowiczów.

Szóste miejsce zajęła Gabriela Szymańska.  Startująca do lat 17 w kategorii 64 kg, Gabrysia uzyskała w dwuboju 155 kg.

Ósma była- Wiktoria Kasielska, startująca w kategorii 55 kg do lat 15. Wiktoria uzyskała w dwuboju 148 kg.

Dziesiąty w wadze do 61 kg był- Szymon Góralski z wynikiem 206 kg w dwuboju.

Niestety start ne wyszedł zbyt dobrze- Amelii Łodzińskiej, naszej dwukrotnej wice Mistrzyni Europy z 2021 i 2022 roku.
Amelia nie zaliczyła żadnej próby w rwaniu i nie została sklasyfikowana w dwuboju.
Po chwili smutku i rozmowie z trenerem Amelia stwierdziła że za rok " im pokażemy".