Najnowsze Aktualności

MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 15 W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

MISTRZOSTWA POLSKI DO LAT 15 W PODNOSZENIU CIĘŻARÓW

W dniach 20-22 października w Biłgoraju, odbywały się Mistrzostwa Polski do lat 15- w podnoszeniu ciężarów.
Rewelacyjnie spisali się Wierzbiańscy zawodnicy.
 
Pierwsza w kategorii do 45 kg wystartowała Amelia Łodzińska. Amelia wygrała rwanie z wynikiem 49 kg i podrzut z wynikiem 63 kg. W dwuboju uzyskała 112 kg. Dzięki tym osiągnięciom trzy złote medale jadą do Wierzbna. To trzeci rok z rzędu gdy Amelia Łodzińska zdobywa tytuł Mistrzyni Polski. 
Podczas mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów wedle zasad turnieju, trener także otrzymuje złoty medal za osiągnięcia swojego zawodnika w dwuboju, co przyczyniło się do otrzymania 4 medali dla zespołu  LKS Polwica-Wierzbno.
 
Pierwszy w karierze tytuł Mistrzyni Polski w kategorii do 55 kg zdobyła Wiktoria Kasielska. Wiktoria zaliczyła wszystkie podejścia wygrywając w każdym z nich. Uzyskany wynik to 60 kg w rwaniu i 76 kg w podrzucie. To kolejne trzy złota i czwarte dla trenera zdobyte podczas tych Mistrzostw Polski.
Wiktoria zajmuje też trzecie miejsce w klasyfikacji open całych Mistrzostw.
Piąta w kategorii do 59 kg jest Dagmara Krzemińska, zdobywając cenne punkty dla klubu. Dagmara uzyskała wynik 102 kg w dwuboju zaliczając wszystkie podejścia.
 
Wśród chłopców w kategorii do 81 kg wygrał nasz Mistrz Europy Florian Dąbek. Uzyskując 51 kg przewagi nad drugim zawodnikiem. Florian wyrwał 117 kg ustanawiając przy tym nowy rekord Polski. W podrzucie podobnie jak w rwaniu został pobity rekord Polski i teraz wynosi aż 145 kg.
Trzeci rekord Polski w dwuboju także należy do Florka i wynosi 262 kg.
 
Kategorie wyżej do 89 kg wygrał Tymoteusz Biadalski, zdobywając swój pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski. Tymek poprawił również rekord Polski w rwaniu uzyskując 113 kg. Kolejne złoto za podrzut z wynikiem 138 kg. Kolejne cztery medale dla Wierzbna.
 
W klasyfikacji open całych mistrzostw pierwszy Florian Dąbek a drugi Tymoteusz Biadalski !
 
Piąty w kategorii 67 kg był Patryk Siatkowski, jest to największy sukces tego zawodnika. Patryk uzyskał 167 kg w dwuboju.
 
Łącznie zawodnicy i trenerzy zdobyli 16 medali. Wszystkie złote.
 
LKS Polwica Wierzbno najlepszym klubem w Polsce w klasyfikacji medalowej!!!
 
Nasi zawodnicy poprawili cztery rekordy Polski.
 
Dziękujemy za wsparcie naszej Gminie Domaniów z Wójtem Wojciechem Głogulskim, Panu Ryszardowi Gorczycy i Leszkowi Waś naszym głównym sponsorom LKS Polwica Wierzbno. Całe te osiągnięcia nie były by możliwe bez waszego wsparcia.
Dziękujemy  trenerce Katarzynie Krasce, która również przygotowywała do startu naszych Mistrzów, niestety musiała zostać w Wierzbnie aby prowadzić zajęcia z pozostałymi zawodnikami.
 
9 grudnia kończymy sezon dużym turniejem Międzynarodowym o Puchar Wójta Gminy Domaniów w Wierzbnie z udziałem min: dziewięciu drużyn zagranicznych z Niemiec, Holandii, Słowacji, Czech, Węgier i Polski.
Zdjęcia: Zawodnicy Polwiccy w Biłgoraju po starcie, medale, Trener Adam Kraska z Wiktorią na podium, Flrian Dąbek i rekordowe 145 kg, Tymoteusz Biadalski i rekordowe 113 kg, Trener Damian Suseł z Amelia Łodzińska
 
 
 
 
 
 
 
 
TEKST&PHOTO Adam Kraska