Najnowsze Aktualności

Memoriał Janusza Kamińskiego

W Radomsku 4 listopada odbył się 4 Memoriał Janusza Kamińskiego w podnoszeniu ciężarów masters.
Wierzbno reprezentowało dwoje zawodników: Katarzyna Kraska i Sebastian Konon.

Katarzyna Kraska zaliczyła wszystkie sześć podejść uzyskując 76 kg w rwaniu i 101 kg w podrzucie. Katarzyna Kraska ustanowiła przy okazji osiem rekordów Polski Masters.  Wynik 177 kg w dwuboju dał zdecydowane zwycięstwo w grupie wiekowej. Wynik pozwolił także wygrać klasyfikacje punktową ( open) całych zawodów. Złoty medal i puchar za pierwsze miejsce open jedzie do Wierzbna.

Wśród mężczyzn najlepszym zawodnikiem okazał się Sebastian Konon. Uzyskał on 120 kg w rwaniu i 152 kg w podrzucie. Sebastian wygrywając ustanowił nowy rekord Polski w dwuboju i podrzucie.
Sebastian wygrał w swojej grupie wiekowej , oraz został zwycięzcą punktacji open.
Tak jak u kobiet złoto i puchar dla zwycięzcy całego turnieju jedzie do Wierzbna.

Biorąc przykład z młodszych zawodników ( piętnastolatkowie na Mistrzostwach Polski dwa tygodnie wcześniej zdobyli grad złotych medali) mastersiaki także spisali się na medal- złoty.