1. Mężczyzna w czerwonym stroju dźwiga ciężar na platformie podnoszenia ciężarów.
2. Kobieta w sportowym stroju stojąca na podium, trzyma medal.
3. Uśmiechnięta kobieta z pucharem stoi przed banerem z tekstem "Wielobój".

ZŁOTY ROK POLWICY- WIERZBNO

To już koniec sezonu. Czas na podsumowanie roku 2023.

Ten rok to najlepszy rok w historii klubu, głównie przez  Floriana Dąbka, który zdobył Misrzostwa Europy.
Florian zdobył złoto w kategorii 73 kg i został najlepszym zawodnikiem całych Mistrzostw Europy w  punktacji sinclaira.
Jeszcze jeden medal na Mistrzostwach Europy tym razem brązowy zdobył Tymoteusz Biadalski
Łącznie na Mistrzostwach Europy startowało aż sześciu sztangistów z Wierzbna ( rekord klubu) i wszyscy z nich znaleźli się w pierwszej "10".

Mistrzostwa Polski to 10 medali !!! w tym aż 5 złotych.
Mistrzami Polski zostali- Amelia Łodzińska 45 kg-15 lat, Wiktoria Kasielska 55 kg-15 lat, Gabriela Szymańska 64 kg- 17 lat, Florian Dąbek 81 kg- 15 lat i Tymoteusz Biadalski 89 kg- 15 lat.
Medale zdobywali: Natalia Winiarska, Natalia Pawlik, Weronika Olejnik i Szymon Góralski.

Mistrzostwa Polski LZS to 6 medali w tym 4 złote.

Florian Dąbek i Tymoteusz Biadalski poprawili  w tym roku siedem Rekordów Polski

LKS Polwica - Wierzbno wygrała również Ligę Dolnośląską.

Najmłodsi wygrali Ogólnopolski Wielobój Atletyczny i po raz 16 z rzędu, wygrali drużynowo Dolnośląski Wielobój Atletyczny.
Odnosili wiele zwycięstw w kategorii do lat 12 w turniejach Międzynarodowych w Czechach, Słowacji, Niemczech i Polsce. Najwięcej zwycięstw odniosła Maja Kraska - wygrała w każdym turnieju, a było ich sześć.

Grupa Masters to dwa tytuły Mistrzów Świata - Radosław Małecki i Adam Kraska
Radosław przy okazji zwycięstwa poprawił Rekord Świata w podrzucie.
Sebastian Konon zdobył Złoto na Mistrzostwach Europy.

Na mistrzostwach Polski Masters, LKS Polwica-Wierzbno zdobywa 4 medale - wszystkie złote.
Katarzyna Kraska, Radosław Małecki , Sebastian Konon i Adam Kraska.
Zawodnicy masters ustanawili kilkadziesiąt Rekordów Polski. Najwięcej z nich należą do Katarzyny Kraska.
Na koniec sezonu Wierzbiańscy Mastersi wygrali Drużynowe Mistrzostwa Polski Masters.

Trenerzy stojący za sukcesami to: Adam Kraska - trener grupy 12-23 lata, Damian Suseł - trener najmłodszej grupy do lat 12  i Katarzyna Kraska trenerka grupy Masters.

Należą się też trzy złote medale dla naszych sponsorów, którzy mocno nas wspierają:
Gmina Domaniów na czele z Wójtem Wojciechem Głogulskim, Pan Ryszard Gorczyca - właściciel gospodarstwa rolnego oraz Pan Leszek Waś - producent lamp samochodowych.

Podziękowania należą się dla wielu osób i instytucji którzy z nami współpracują:  Państwo Siatkowscy z Sobociska, Aneta Petruś, Szymon Kołecki, CKiC Gminy Domaniów, Dolnośląskie LZS, Dolnośląska Federacja Sportu, DZPC, PZPC, Beta-Druk z Lizawic, Tomasz Mojsa -Jako, oraz rodziców zawodników którzy w różne sposoby pomagają przy organizacji zawodów.
Dziękujemy kibicom i wszystkim osobą którzy śledzą nasze wyniki i trzymają kciuki za sukcesy.
Postaramy się aby dostarczać wam wiele radości z wyników naszych zawodników.

Wesołych Świąt, zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń w 2024 roku.