Maciek Grynienko mistrzem Polski seniorów!

 (link otworzy duże zdjęcie)

Maciej Grynienko mistrzem Polski seniorów !

          Zawodnik  UKS Orlica Domaniów, Maciej Grynienko, zwyciężył w 94.PZLA Mistrzostwach Polski seniorów, które odbyły się 20-22.07.2018r. w Lublinie.

           Maciek nie zwalnia tempa i do złotego medalu Mistrzostw Polski w kategorii U23, niespodziewanie dołożył kolejny złoty krążek w Mistrzostwach Polski seniorów.

          Zawodnik „Orlicy”, podobnie jak jego największy rywal, Sylwester Bednarek z RKS Łódź,  rozpoczęli konkurs  od wysokości 205 cm. Maciek bezbłędnie pokonywał wszystkie wysokości do 221 cm, a zawodnikowi RKS Łódź zdarzyła się zrzutka na wysokości 217 cm, co zadecydowało o srebrnym medalu.

          Trzecie miejsca  ex aequo z wynikiem 209 cm zajęli Maciej Lepiato z GZSN START Gorzów (zawodnik niepełnosprawny) oraz Norbert Kobielski z MKS Inowrocław.

          27 lipca zawodnik „Orlicy” wystartował w 21.Grand Prix im. Janusza Sidły w Sopocie, które były ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się 24.Mistrzostwami Europy w Berlinie. Zawody wygrał Rosjanin Ilya Ivanyuk z wynikiem 230 cm, a Maciek po raz kolejny w tym sezonie uzyskał wysokość 221 cm, zajmując drugie miejsce ex aequo z Andreiem Skabeiką z Białorusi.

 

Opublikowano: 06 sierpnia 2018 08:54

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 387

Gmina Domaniów

Realizacja: IDcom-jst.pl