Igrzyska LZS do lat 20

 (link otworzy duże zdjęcie)

W ostatni weekend sierpnia w Siedlcach odbyły się Igrzyska LZS do lat 20.  Wierzbno reprezentowały dwie dziewczyny. W kategorii do 58  kg pewnie zwyciężyła Patrycja Kołtowska a kilka godzin później w wadze do 75 kg Natalia Pawlik dołożyła drugie złoto uzyskując podobnie jak Patrycja zdecydowaną przewagę nad rywalkami. Natalia poprawiając rekordy życiowe w dwuboju i podrzucie zaliczyła wszystkie 6 podejść.  Dwa złote medale na dwie zawodniczki - start w 100% udany. 

 

Tydzień później w Wierzbnie w hali LKS Polwica-Wierzbno odbył się finał II ligi w podnoszeniu ciężarów. W finale spotkały się dwa najlepsze zespoły II ligowe w Kraju.  Wierzbno i Zielona Góra.  Pozostałe osiem zespołów startowało dzień  wcześniej.

Zielona góra w składzie z Mistrzynią Europy - Joanną Łochowską jak się później okazało najlepszą zawodniczką turnieju.

LKS Polwica Wierzbno w młodym lecz bardzo wyrównanym składzie.

 

Po zaciętej walce prawie do ostatniego podejścia minimalnie wygrywa LKS Polwica Wierzbno i zostaje Mistrzem II ligi.

Zielona Góra zajmuje 2 miejsce. 

Do I ligi awansują obydwa zespoły ( Zielona Góra po raz pierwszy w historii w najwyższej lidze)- gratulujemy!!

 W drużynie Wierzbna świetny start Patrycji Kołtowskiej która zalicza wszystkie 6 podejść i poprawia rekordy życiowe.

" Bohaterem" Wierzbna zostaje Kacper Jakóbczak który po 6 letniej przerwie powrócił do ciężarów a liga była jego debiutem.

To właśnie Kacpra podejścia decydowały o zwycięstwie a były to ciężary których nigdy wcześniej nie podnosił.  Nowy rekord 150 kg w podrzucie. Jak zwykle na wysokości zadania stanął niezawodny Dominik Góralski i Adrian Franczyk.

Świetny bój stoczyły dwa  " Młode Wilki" Kołtowski Szymon i Karol Gontlach. Obaj pobili rekordy życiowe i po raz pierwszy przekroczyli na lidze bariere 300 pkt.

 

Teks i foto. Adam Kraska

 

Opublikowano: 10 września 2018 07:47

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 304

Gmina Domaniów

Realizacja: IDcom-jst.pl