Mistrzostwa Polski do lat 20

Natalia Pawlik Rekordzistką Polski !!!

W dniach 22-24 marzec w Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów.

Ekipę z Wierzbna reprezentowało ośmioro zawodników.

W piątek zmagania rozpoczęły Panie.

Jako pierwsza w kat wagowej do 59 kg wystąpiła Patrycja Kołtowska zdobywając srebrny medal i tytuł vice-mistrzyni Polski.

Patrycja zaliczyła w dwuboju 151 kg i swoim medalem dodała skrzydeł pozostałym zawodnikom.

Duże podziękowania należą się rodzicom Patrycji którzy przyjechali do Puław kibicować całej naszej drużynie.

W kategorii 64 kg piąte miejsce zajęła Paulina Smolnicka. Zaliczone wszystkie podejścia i poprawione wszystkie rekordy życiowe nie dały medalu. Brakło 3 kg ( 3 tygodnie treningu :-)). Mimo to start bardzo udany

Świetny start w kat do 71 kg zaliczyła Natalia Pawlik ( w ubiegłym roku niesklasyfikowana w dwuboju i 1 zaliczone podejście) Tym razem " Czarna" dała przykład jak się powinno startować.

W rwaniu 82 kg i NOWY REKORD POLSKI juniorek oraz złoty medal. W podrzucie 94 kg nowy rekord życiowy i srebrny medal. A w dwuboju Natalia zdobywa swój 6 tytuł vice-mistrzyni Polski.

Ostatnia na pomost tego dnia wyszła na pomost Weronika Olejnik.

W rwaniu uzyskała 79 kg i zdobyła mały brązowy medal.

W podrzucie 92 kg ( nowy rekord życiowy) Start bardzo udany. Tylko miejsce czwarte trochę smuci bo do medalu brązowego w dwuboju zabrakło 1 kg

W sobotę wystartowali chłopcy.

Szymon Kołtowski z wynikiem 189 kg zajął 14 miejsce w wadze do 73 kg ( Słabsza dyspozycja spowodowana kilku miesięczna kontuzją nadgarstka)

Późnym wieczorem, a raczej nocą ( było po 22 godzinie) wystartował debiutujący w Mistrzostwach Polski Kacper Jakóbczak kategoria wagowa do 109 kg.

Kacper uzyskał 282 kg w dwuboju i zdobył swój pierwszy medal. Tym razem  srebro. Warto podkreślić że swój nowy rekord życiowy w podrzucie 162 kg ustanowił o godzinie 0:05 ( czyli już w niedzielę)

W niedziele punkty dla drużyny dorzucili:

Karol Gontlach w kategorii do 81 kg z wynikiem 234 kg zajął 10 miejsce oraz kolejny debiutant w Mistrzostwach Polski Patryk Kasielski w wadze do 89 kg z wynikiem 238 kg zajął wysokie 9 miejsce.

Drużynowo Wierzbno zajęło 4 miejsce z ilością 57 pkt na 61 startujących klubów

Drużyny z naszego województwa zajęły następujące miejsca:

17. Talent Wrocław 27 pkt

23. Górnik Polkowice 15 pkt

24. Tytan Oława 15 pkt

31. Śląsk Wrocław

Z naszego powiatu startował Jakub Zieliński zdobywając srebrny medal oraz Radosław Kanar 10 miejsce. Obaj z Tytana Oława.

Na zdjęciu medaliści LKS Polwicy Patrycja Kołtowska, Kacper Jakóbczak i rekordzistka Polski w rwaniu Natalia Pawlik.

Tekst foto.A.Kraska

Opublikowano: 02 kwietnia 2019 09:22