POTRÓJNE "ZŁOTE GODY" W GMINIE DOMANIÓW

Z Ł O T E   G O D Y !

W   dniu  31 sierpnia 2019 r.  w Urzędzie Gminy Domaniów odbyła  się uroczystość  wręczania medali za:   „Długoletnie Pożycie  Małżeńskie” dla Państwa:

1/ HELENY  i KAZIMIERZA ZAPŁATYŃSKICH,

2/ WŁADYSŁAWY i ANDRZEJA MIKODA,

3/ MARIANNY i ZENONA ŚWIERCZYŃSKICH.

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie zostały nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Medale te są podziękowaniem za wszystkie lata małżeństwa i wspólnego pożycia małżeńskiego.

Jubilaci 50 lat temu wypowiedzieli słowa przysięgi: „ I ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci”.

Ponad pół wieku trwają  przy złożonej przysiędze małżeńskiej, którą odnowili  w dniu Jubileuszu.  W chwilach  ciężkich  i trudnych  swego  pożycia  małżeńskiego wspomagali się i wspierali na dobre i złe i nie zawiedli się na sobie. Wójt   Gminy Pan Wojciech Głogulski  wraz z Kierownikiem  Urzędu  Stanu Cywilnego Panią  Urszulą Kucharzak wręczyli Jubilatom księgę z dyplomem potwierdzającym ZŁOTE GODY  wraz z życzeniami zdrowia, szczęścia, pomyślności, miłości rodzinnej na jeszcze wiele, wiele, wspólnych lat.

Ponadto nie brakło życzeń  od przybyłej na  uroczystość Jubileuszu rodziny, dzieci i wnuków oraz pozostałych gości.

Tekst:

Urszula Kucharzak