DODATEK WĘGLOWY

Dzisiaj wchodzą w życie przepisy nowego rozporządzenia ws. wzoru wniosku o dodatek węglowy.

Oznacza to, że gospodarstwa domowe mogą już przystąpić do wnioskowania o wypłatę 3000 zł dodatku na zakup węgla.

Dla kogo dodatek węglowy?

Dodatek przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Nie ma kryteriów dochodowych, a dodatek przysługuje również gospodarstwom, które już zakupiły węgiel.  Warunkiem otrzymania dodatku jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Wnioski przyjmuje i informacji udziela: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Domaniowie tel. 71 301 73 73 e-mail: gops@gminadomaniow.pl

Wnioski można składać do 30 listopada br.

Wzór wniosku w załączeniu.

attach_file Załączniki

Ikona doc Wniosek o dodatek węglowy doc 115,50 kB