Komunikat Wójta Gminy Domaniów

Gmina Domaniów informuje, że od dnia 1 lipca 2020 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Domaniowie będzie realizował  program „Dobry start” oraz świadczenia wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Więcej informacji oraz wnioski na stronie  www.domaniow.naszops.pl

„DOBRY START” tzw. 300+

Od dnia 1 lipca rusza kolejna edycja programu „Dobry start” tzw. 300+

Program przeznaczony jest na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka – niezależnie od dochodów.

Świadczenie przysługuje na uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami do 24 roku życia.

Wnioski do programu "Dobry start" można składać:

– drogą tradycyjną (np. osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Domaniowie lub drogą pocztową) od 1 sierpnia br;

– drogą elektroniczną już od 1 lipca br.

ŚWIADCZENIE WYCHOWAWCZE tzw. 500+

Przypominamy, że w roku 2020 nie trzeba składać kolejnego wniosku o przyznanie świadczenia wychowawczego w ramach programu „Rodzina 500+”. Wniosek złożony w ubiegłym roku, czyli w terminie od 1 lipca 2019 r., to świadczenia przyznane do końca maja 2021 r.

ŚWIADCZENIA RODZINNE I ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO

Informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych oraz świadczeń z funduszu alimentacyjnego można składać:

– drogą tradycyjną (np. osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Domaniowie lub drogą pocztową) od dnia 1 sierpnia br;

– drogą elektroniczną już od dnia 1 lipca br.

Opublikowano: 03 lipca 2020 10:07

Kategoria: Komunikaty