Pokaz Stołów Wielkanocnych i Kiermasz Świąteczny

Dla mieszkańców gminy Domaniów od 10 lat Niedziela Palmowa wiąże się z prezentacją tradycyjnych potraw świątecznych, wyrobów oraz twórczości lokalnych artystów podczas Pokazu Stołów Wielkanocnych. W Domu Strażaka w Domaniowie gospodynie zachwycają swoją pomysłowością, formą i sposobem prezentacji przygotowanych dań.

Wczorajszej uroczystości towarzyszyły występy sekcji wokalnych dla dorosłych i dzieci, Młodsi artyści po raz pierwszy zaprezentowali swoją nazwę- „Rainbow Unicorn.” W tym dniu odbyły się również warsztaty wielkanocne dla najmłodszych, gdzie każdy miał okazję własnoręcznie wykonać ozdoby i kartki świąteczne.

W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkursy w trzech kategoriach:

Najpiękniejszy Stół Wielkanocny, gdzie I miejsce zajęły gospodynie z KGW w Domaniowie i otrzymały nagrodę w wysokości 500 zł.

Najpiękniejsza Palma Wielkanocna, gdzie I miejsce zdobyły Panie z KGW w Piskorzówku, a tym samym otrzymały bon w wysokości 200 zł.

Ostatni konkurs na Tradycyjny wypiek Wielkanocny wygrała Pani Irena Bajor i w nagrodę otrzymała 200 zł. Pozostali wystawcy otrzymali wyróżnienia i nagrody pieniężne.

Pokaz cieszył się duża popularnością, a wśród zaproszonych gości byli: ksiądz parafii Domaniów Marek Górdziałek, burmistrz Oławy Tomasz Frischmann oraz jego zastępca Andrzej Mikoda, Starosta Powiatu Oławskiego Zdzisław Brezdeń, Wicestarosta Witold Niemirowski, pełniący obowiązki Wójta Gminy Oława Henryk Kuriata, Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Kułakowski, Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski, Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Mirosław Kulesza, Wiceprezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Ryszard Borys, Delegat Dolnośląskiej Izby Rolniczej Jacek Mikoda, Prezes Koła Terenowego Związku Sybiraków w Oławie Aleksander Maciejewicz oraz Delegacje z Miast Partnerskich Oławy: Oberasbach i Czeskiej Trzebowej.

Jesteśmy dumni z zaangażowania naszych Pań z Kół Gospodyń Wiejskich dzięki, którym ta uroczystość jest kultywowana od lat. Dziękujemy tym, którzy brali udział przy organizowaniu pokazu, a także wszystkim odwiedzającym.