Ogólnopolski projekt edukacyjny „Krecik poznaje Polskę” w Przedszkolu w Danielowicach

 (link otworzy duże zdjęcie)

Dzieci z Przedszkola Publicznego w Danielowicach biorą w tym roku szkolnym udział w  Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Krecik poznaje Polskę”. Ta sympatyczna maskotka bajkowej, znanej wszystkim postaci, aż do czerwca przyszłego roku będzie poznawała najdalsze zakątki Polski. Odwiedzi przedszkola w całym kraju i przemierzy tysiące kilometrów. Wszystko po to, by wraz z maluchami poszerzać wiedzę na temat regionu, z którego pochodzą, poznać jego piękno i wyjątkowość czy dorobek kulturowy. Zadaniem Krecika jest też rozbudzanie wśród przedszkolaków zainteresowania innymi miejscowościami i regionami naszego kraju, a przede wszystkim dobra zabawa . Do udziału w projekcie zakwalifikowało się ponad 300 przedszkoli z całej Polski.

W minionym tygodniu Krecik dotarł do malutkich Danielowic w gminie Domaniów. Przez cały tydzień był gościem grupy dzieci 4-5 letnich „Smerfy”. Został honorowym patronem obchodzonego w przedszkolu „Dnia Dyni” i uważnie przyglądał się zmaganiom dzieci podczas dyniowej olimpiady. Dumnie też pozował do zdjęć, pracował i bawił się wraz z naszymi przedszkolakami. Mimo niesprzyjającej pogody dzieci zabierały Krecika na codzienne spacery po Danielowicach. Zobaczył on ulubione miejsca naszych przedszkolaków czyli plac zabaw i uroczy „Zielony Zakątek”. Zwiedził także pobliskie gospodarstwo rolne, gdzie podziwiał wspaniałe traktory i inne maszyny rolnicze. Dzięki prezentacji na tablicy interaktywnej „Smerfy” przedstawiły Krecikowi historię i najważniejsze miejsca w Gminie Domaniów: m.in.  Urząd Gminy i kościół NMP w Domaniowie, gotycki kościół św. Mikołaja w Wierzbnie, nowoczesną Halę Sportową, w której trenują zawodnicy jednego z najbardziej znanych klubów podnoszenia ciężarów w Polsce- LKS Polwica Wierzbno oraz wspaniały Plac Zabaw Nivea wygrany przez mieszkańców gminy w 2014 roku. Przez całą wizytę dzieci troskliwie opiekowały  się Krecikiem, dbały o jego bezpieczeństwo i dobry humor. Z radością przeglądały jego pamiętnik  oraz szukały miejsc na mapie , które Krecik już odwiedził. Ze swoją Panią Sylwią również dokonały wpisu do pamiętnika podróży i wykonały rysunki dokumentujące wizytę Krecika. Na pożegnanie obdarowały naszego gościa prezentami przypominającymi o wizycie w naszej gminie

Dzięki  udziałowi w projekcie „Krecik poznaje Polskę”  Przedszkolaki z Danielowic  zainteresowały się pięknem naszej gminy ale także innych, odległych miejsc w Polsce. Wierzymy, że udział w tym wspaniałym projekcie przyczyni się również do promocji naszej placówki  i miejscowości Danielowice oraz samej gminy Domaniów. 

 Tekst: Małgorzata Motała Dyrektor PP w Danielowicach

Opublikowano: 10 listopada 2017 13:55

Kategoria: Gminny Zespół Oświaty

Załączniki:

20171030_090026.jpg [4.14 MB]

20171030_094319.jpg [4.62 MB]

20171103_091007.jpg [4.32 MB]

20171103_111201.jpg [4.27 MB]

Wyświetleń: 850

Gmina Domaniów

Realizacja: IDcom-jst.pl